Laskesuusatamise maailmameistrivõistlused

Laskesuusatamise maailmameistrivõistlused on Rahvusvahelise Laskesuusatamise Liidu (IBU) igal aastal korraldatav tippvõistlus, kus selgitatakse selle aasta maailmameistrid. Olümpia-aastatel ei selgitata maailmameistreid laskesuusatamises nendel aladel, mis on taliolümpiamängude kavas, kuid nende alade osas, mis ei ole olümpiamängude kavas, korraldatakse MM-võistlus ka olümpia-aastal.

Esimesed maailmameistrivõistlused laskesuusatamises toimusid 1958. aastal. Siis oli programmis ametliku alana ainult meeste 20 km ja mitteametlikuna teatevõistlus. Võistlusalade arv on aastatega märkimisväärselt kasvanud. Naised võistlesid naiste MM-võistlustel esimest korda 1984. aastal. 1989. aastast korraldatakse meeste ja naiste MM-i koos. 1978. aastast kasutatakse püsse, mille kaliiber ei ületa 5,6 mm. Suurendavaid optilisi sihikuid ei ole lubatud kasutada. Samal ajal vähenes ka laskeulatus sihtmärgini 150 meetrilt 50 meetrini.

Laskesuusatamise maailmameistrivõistlused toimuvad veebruaris või märtsis. Mõni aasta on ilmastiku või lumeolude tõttu olnud vaja kavandada meistrivõistluste kava ümber kui algselt on plaanitud. Võistluspaigaks on valitud siis mõni maailmakarikavõistluste etapp. Taliolümpiamängude hooaegadel ei ole kunagi toimunud täielikke, ühiseid laskesuusatamise maailmameistrivõistlusi. Laskesuusatamise maailmameistrivõistlused ROK-i välistel võistlustel on aga toimunud olümpiahooaegadel. 2005. aastal korraldati esmakordselt segateatevõistlus (võistkond koosnes kahest naisest ja kahest mehest) tavalistest meistrivõistlustest eraldi.

Seni toimunud maailmameistrivõistlused:

Eelolevad:

Maailmameistrivõistluste medalivõitjadRedigeeri

MehedRedigeeri

20 kmRedigeeri

Aasta Võitja Teine Kolmas
1958  Rootsi Adolf Wiklund  Rootsi Olle Gunneriusson  NSVL Viktor Butakov
1959  NSVL Vladimir Melanin  NSVL Dmitri Sokolov  Rootsi Sven Agge
1961  Soome Kalevi Huuskonen  NSVL Aleksandr Privalov  Soome Paavo Repo
1962  NSVL Vladimir Melanin  Soome Antti Tyrväinen  NSVL Valentin Pšenitsõn
1963  NSVL Vladimir Melanin (3)  Soome Antti Tyrväinen  Soome Hannu Posti
1965  Norra Olav Jordet  NSVL Nikolai Puzanov  Soome Antti Tyrväinen
1966  Norra Jon Istad  Poola Józef Sobczak  NSVL Vladimir Gundartšev
1967  NSVL Viktor Mamatov  Poola Stanisław Szczepaniak  Norra Jon Istad
1969  NSVL Aleksander Tihhonov  NSVL Rinnat Safin  Norra Magnar Solberg
1970  NSVL Aleksander Tihhonov  Norra Tor Svendsberget  NSVL Viktor Mamatov
1971  Saksa DV Dieter Speer  NSVL Aleksander Tihhonov  Norra Magnar Solberg
1973  NSVL Aleksander Tihhonov (3)  NSVL Gennadi Kovaljov  Norra Tor Svendsberget
1974  Soome Juhani Suutarinen  Rumeenia Gheorghe Gîrniţă  Norra Tor Svendsberget
1975  Soome Heikki Ikola  NSVL Nikolai Kruglov  Soome Esko Saira
1977  Soome Heikki Ikola  Norra Sigleif Johansen  NSVL Aleksander Tihhonov
1978  Norra Odd Lirhus  Saksa DV Frank Ullrich  Saksa DV Eberhard Rösch
1979  Saksa DV Klaus Siebert  NSVL Aleksander Tihhonov  Norra Sigleif Johansen
1981  Soome Heikki Ikola (3)  Saksa DV Frank Ullrich  Soome Erkki Antila
1982  Saksa DV Frank Ullrich  Norra Eirik Kvalfoss  Norra Terje Krokstad
1983  Saksa DV Frank Ullrich  Saksa DV Frank-Peter Roetsch Flag of Germany.svg Saksa FV Peter Angerer
1985  NSVLJuri Kaškarov  Saksa DV Frank-Peter Roetsch  SoomeTapio Piipponen
1986  NSVL Valeri Medvedtšev  Saksa DV André Sehmisch  Austria Alfred Eder
1987  Saksa DV Frank-Peter Roetsch  USA Josh Thompson  Tšehhoslovakkia Jan Matouš
1989  Norra Eirik Kvalfoss  Norra Gisle Fenne Flag of Germany.svg Saksa FV Fritz Fischer
1990  NSVL Valeri Medvedtšev  NSVL Sergei Tšepikov  NSVL Anatoli Zdanovitš
1991  Saksamaa Mark Kirchner  NSVL Alexandr Popov  Norra Eirik Kvalfoss
1993  Itaalia Andreas Zingerle  Venemaa Sergei Tarasov  Venemaa Sergei Tšepikov
1995  Poola Tomasz Sikora  Norra Jon Åge Tyldum  Valgevene Oleg Rõzenkov
1996  Venemaa Sergei Tarasov  Venemaa Vladimir Dratšev  Valgevene Vadim Sašurin
1997  Saksamaa Ricco Gross  Valgevene Oleg Rõženkov  Austria Ludwig Gredler
1999  Saksamaa Sven Fischer  Saksamaa Ricco Gross  Valgevene Vadim Sašurin
2000  Austria Wolfgang Rottmann  Austria Ludwig Gredler  Saksamaa Frank Luck
2001  Soome Paavo Puurunen  Valgevene Vadim Sašurin  Läti Ilmārs Bricis
2003  Norra Halvard Hanevold  Soome Vesa Hietalahti  Saksamaa Ricco Gross
2004  Prantsusmaa Raphaël Poirée|  Poola Tomasz Sikora  Norra Ole Einar Bjørndalen
2005  Tšehhi Roman Dostál  Saksamaa Michael Greis  Saksamaa Ricco Gross
2007  Prantsusmaa Raphaël Poirée  Saksamaa Michael Greis  Tšehhi Michal Šlesingr
2008  Norra Emil Hegle Svendsen  Norra Ole Einar Bjørndalen  Venemaa Maksim Maksimov
2009  NorraOle Einar Bjørndalen  Saksamaa Christoph Stephan  Horvaatia Jakov Fak
2011  Norra Tarjei Bø  Venemaa Maksim Maksimov  Austria Christoph Sumann
2012  Sloveenia Jakov Fak  Prantsusmaa Simon Fourcade  Tšehhi Jaroslav Soukup
2014  Prantsusmaa Martin Fourcade  USA Tim Burke  Rootsi Fredrik Lindström
2015  PrantsusmaaMartin Fourcade  Norra Emil Hegle Svendsen  Tšehhi Ondřej Moravec
2016  Prantsusmaa Martin Fourcade  Austria Dominik Landertinger  Austria Simon Eder
2017  USA Lowell Bailey  Tšehhi Ondřej Moravec  Prantsusmaa Martin Fourcade
2019  Saksamaa Arnd Peiffer  Bulgaaria Vladimir Iliev  Norra Tarjei Bø
2020  Prantsusmaa Martin Fourcade (4)  Norra Johannes Thingnes Bø  Austria Dominik Landertinger
2021  Norra Sturla Holm Lægreid  Saksamaa Arnd Peiffer  Norra Johannes Dale

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1.  NSVL 10 10 6 26
2.  Norra 9 8 11 28
3.  Soome 6 3 6 15
4.  Prantsusmaa 6 1 1 8
5.  Saksa DV 5 5 1 11
6.  Saksamaa 4 5 3 12
7.  Venemaa 1 3 2 6
8.  Poola 1 3 0 4
9.  Austria 1 2 5 8
10.  USA 1 2 0 3
11.  Tšehhi 1 1 3 5
12.  Rootsi 1 1 2 4
13.  Itaalia 1 0 0 1
 Sloveenia 1 0 0 1
15.  Valgevene 0 2 3 5
16.  Bulgaaria 0 1 0 1
 Rumeenia 0 1 0 1
18. Flag of Germany.svg Saksa FV 0 0 2 2
19.  Horvaatia 0 0 1 1
 Tšehhoslovakkia 0 0 1 1
 Läti 0 0 1 1
Kokku 21 riiki 48 48 48 144

10 km sprintRedigeeri

Aasta Võitja Teine Kolmas
1974  Soome Juhani Suutarinen  Saksa DV Günther Bartnick  Rootsi Torsten Wadman
1975  NSVL Nikolai Kruglov  NSVL Aleksandr Elizarov  Saksa DV Klaus Siebert
1976  NSVL Aleksander Tihhonov  NSVL Aleksandr Elizarov  NSVL Nikolai Kruglov
1977  NSVL Aleksander Tihhonov  NSVL Nikolai Kruglov  NSVL Aleksander Ušakov
1978  Saksa DV Frank Ullrich  Saksa DV Eberhard Rösch  Saksa DV Klaus Siebert
1979  Saksa DV Frank Ullrich  Norra Odd Lirhus  Itaalia Luigi Weiss
1981  Saksa DV Frank Ullrich  Soome Erkki Antila  Prantsusmaa Yvon Mougel
1982  Norra Eirik Kvalfoss  Saksa DV Frank Ullrich  NSVL Vladimir Alikin
1983  Norra Eirik Kvalfoss Flag of Germany.svg Saksa FV Peter Angerer  Austria Alfred Eder
1985  Saksa DV Frank-Peter Roetsch  Norra Eirik Kvalfoss  Itaalia Johann Passler
1986  NSVL Valeri Medvedtsev  Austria Franz Schuler  Saksa DV André Sehmisch
1987  Saksa DV Frank-Peter Roetsch  Saksa DV Matthias Jacob  Saksa DV André Sehmisch
1989  Saksa DV Frank Luck  Norra Eirik Kvalfoss  NSVL Juri Kaškarov
1990  Saksa DV Mark Kirchner  Norra Eirik Kvalfoss  NSVL Sergei Tšepikov
1991  Saksamaa Mark Kirchner  Saksamaa Frank Luck  Norra Eirik Kvalfoss
1993  Saksamaa Mark Kirchner  Norra Jon Åge Tyldum  Venemaa Sergei Tarasov
1995  Prantsusmaa Patrice Bailly-Salins  Venemaa Pavel Mouslimov  Saksamaa Ricco Gross
1996  Venemaa Vladimir Dratšjov  Venemaa Viktor Maigourov  Itaalia René Cattarinussi
1997  Itaalia Wilfried Pallhuber  Itaalia René Cattarinussi  Valgevene Oleg Rõženkov
1999  Saksamaa Frank Luck  Itaalia Patrick Favre  Norra Frode Andresen
2000  Norra Frode Andresen  Venemaa Pavel Rostovtsev  Itaalia René Cattarinussi
2001  Venemaa Pavel Rostovtsev  Itaalia René Cattarinussi  Norra Halvard Hanevold
2003  Norra Ole Einar Bjørndalen  Saksamaa Ricco Gross  Tšehhi Zdeněk Vítek
2004  Prantsusmaa Raphaël Poirée  Saksamaa Ricco Gross  Norra Ole Einar Bjørndalen
2005  Norra Ole Einar Bjørndalen  Saksamaa Sven Fischer  Läti Ilmārs Bricis
2007  Norra Ole Einar Bjørndalen  Tšehhi Michal Šlesingr  Ukraina Andriy Deryzemlya
2008  Venemaa Maksim Tšudov  Norra Halvard Hanevold  Norra Ole Einar Bjørndalen
2009  Norra Ole Einar Bjørndalen (4)  Norra Lars Berger  Norra Halvard Hanevold
2011  Saksamaa Arnd Peiffer  Prantsusmaa Martin Fourcade  Norra Tarjei Bø
2012  Prantsusmaa Martin Fourcade  Norra Emil Hegle Svendsen  Rootsi Carl Johan Bergman
2013  Norra Emil Hegle Svendsen  Prantsusmaa Martin Fourcade  Sloveenia Jakov Fak
2015  Norra Johannes Thingnes Bø  Kanada Nathan Smith  Norra Tarjei Bø
2016  Prantsusmaa Martin Fourcade  Norra Ole Einar Bjørndalen  Ukraina Serhiy Semenov
2017  Saksamaa Benedikt Doll  Norra Johannes Thingnes Bø  Prantsusmaa Martin Fourcade
2019  Norra Johannes Thingnes Bø  Venemaa Aleksandr Loginov  Prantsusmaa Quentin Fillon Maillet
2020  Venemaa Aleksandr Loginov  Prantsusmaa Quentin Fillon Maillet  Prantsusmaa Martin Fourcade
2021  Rootsi Martin Ponsiluoma  Prantsusmaa Simon Desthieux  Prantsusmaa Émilien Jacquelin

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1.  Norra 10 10 8 28
2.  Saksa DV 7 4 4 15
3.  Saksamaa 5 4 1 10
4.  Prantsusmaa 4 4 5 13
5.  Venemaa 4 4 1 9
6.  NSVL 4 3 5 12
7.  Itaalia 1 3 4 8
8.  Soome 1 1 0 2
9.  Austria 0 1 1 2
 Tšehhi 0 1 1 2
11.  Kanada 0 1 0 1
Flag of Germany.svg Saksa FV 0 1 0 1
13.  Rootsi 1 0 2 3
 Ukraina 0 0 2 2
15.  Sloveenia 0 0 1 1
 Läti 0 0 1 1
 Valgevene 0 0 1 1
Kokku 17 riiki 37 37 37 111

12,5 km jälitussõitRedigeeri

Aasta Võitja Teine Kolmas
1997  Venemaa Viktor Maigurov  Venemaa Sergei Tarasov  Norra Ole Einar Bjørndalen
1998  Venemaa Vladimir Dratšov  Norra Ole Einar Bjørndalen  Prantsusmaa Raphaël Poirée
1999  Saksamaa Ricco Gross  Saksamaa Frank Luck  Saksamaa Sven Fischer
2000  Saksamaa Frank Luck  Venemaa Pavel Rostovtsev  Prantsusmaa Raphaël Poirée
2001  Venemaa Pavel Rostovtsev  Prantsusmaa Raphaël Poirée  Saksamaa Sven Fischer
2003  Saksamaa Ricco Groß  Norra Halvard Hanevold  Soome Paavo Puurunen
2004  Saksamaa Ricco Groß  Prantsusmaa Raphaël Poirée  Norra Ole Einar Bjørndalen
2005  Norra Ole Einar Bjørndalen  Venemaa Sergei Tšepikov  Saksamaa Sven Fischer
2007  Norra Ole Einar Bjørndalen  Venemaa Maksim Tšudov  Prantsusmaa Vincent Defrasne
2008  Norra Ole Einar Bjørndalen  Venemaa Maksim Tšudov  Saksamaa Alexander Wolf
2009  Norra Ole Einar Bjørndalen (4)  Venemaa Maksim Tšudov  Norra Alexander Os
2011  Prantsusmaa Martin Fourcade  Norra Emil Hegle Svendsen  Norra Tarjei Bø
2012  Prantsusmaa Martin Fourcade|  Rootsi Carl Johan Bergman  Venemaa Anton Šipulin
2013  Norra Emil Hegle Svendsen  Prantsusmaa Martin Fourcade  Venemaa Anton Šipulin
2015  Saksamaa Erik Lesser  Venemaa Anton Šipulin  Norra Tarjei Bø
2016  Prantsusmaa Martin Fourcade  Norra Ole Einar Bjørndalen  Norra Emil Hegle Svendsen
2017  Prantsusmaa Martin Fourcade (4)  Norra Johannes Thingnes Bø  Norra Ole Einar Bjørndalen
2019  Ukraina Dmõtro Pidrutšnõi  Norra Johannes Thingnes Bø  Prantsusmaa Quentin Fillon Maillet
2020  Prantsusmaa Émilien Jacquelin  Norra Johannes Thingnes Bø  Venemaa Aleksandr Loginov
2021  Prantsusmaa Émilien Jacquelin  Rootsi Sebastian Samuelsson  Norra Johannes Thingnes Bø

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1.  Prantsusmaa 6 3 4 13
2.  Norra 5 7 8 20
3.  Saksamaa 5 1 4 10
4.  Venemaa 3 7 3 13
5.  Ukraina 1 0 0 1
6.  Rootsi 0 2 0 2
7.  Soome 0 0 1 1
Kokku 7 riiki 20 20 20 60

15 km ühisstardist sõitRedigeeri

Aasta Võitja Teine Kolmas
1999  Saksamaa Sven Fischer  Venemaa Vladimir Dratšov  Norra Ole Einar Bjørndalen
2000  Prantsusmaa Raphaël Poirée  Venemaa Pavel Rostovtsev  Norra Ole Einar Bjørndalen
2001  Prantsusmaa Raphaël Poirée  Norra Ole Einar Bjørndalen  Saksamaa Sven Fischer
2002  Prantsusmaa Raphaël Poirée  Saksamaa Sven Fischer  Norra Frode Andresen
2003  Norra Ole Einar Bjørndalen  Saksamaa Sven Fischer  Prantsusmaa Raphaël Poirée
2004  Prantsusmaa Raphaël Poirée (4)  Norra Lars Berger  Venemaa Sergei Konovalov
2005  Norra Ole Einar Bjørndalen  Saksamaa Sven Fischer  Prantsusmaa Raphaël Poirée
2007  Saksamaa Michael Greis  Saksamaa Andreas Birnbacher  Prantsusmaa Raphaël Poirée
2008  Norra Emil Hegle Svendsen  Norra Ole Einar Bjørndalen  Venemaa Maksim Tšudov
2009  Austria Dominik Landertinger  Austria Christoph Sumann  Venemaa Ivan Tšerezov
2011  Norra Emil Hegle Svendsen  Venemaa Jevgeni Ustjugov  Itaalia Lukas Hofer
2012  Prantsusmaa Martin Fourcade  Rootsi Björn Ferry  Rootsi Fredrik Lindström
2013  Norra Tarjei Bø  Venemaa Anton Šipulin  Norra Emil Hegle Svendsen
2015  Sloveenia Jakov Fak  Tšehhi Ondřej Moravec  Norra Tarjei Bø
2016  Norra Johannes Thingnes Bø  Prantsusmaa Martin Fourcade  Norra Ole Einar Bjørndalen
2017  Saksamaa Simon Schempp  Norra Johannes Thingnes Bø  Austria Simon Eder
2019  Itaalia Dominik Windisch  Prantsusmaa Antonin Guigonnat  Austria Julian Eberhard
2020  Norra Johannes Thingnes Bø  Prantsusmaa Quentin Fillon Maillet  Prantsusmaa Émilien Jacquelin
2021  Norra Sturla Holm Lægreid  Norra Johannes Dale  Prantsusmaa Quentin Fillon Maillet

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1.  Norra 8 5 6 19
2.  Prantsusmaa 5 3 5 13
3.  Saksamaa 3 4 1 8
4.  Austria 1 1 2 4
5.  Itaalia 1 0 1 2
6.  Sloveenia 1 0 0 1
7.  Venemaa 0 4 3 7
8.  Rootsi 0 1 1 2
9.  Tšehhi 0 1 0 1
Kokku 9 riiki 19 19 19 57

4x7,5 km teatesõitRedigeeri

Aasta Võitja Teine Kolmas
1966  Norra
Jon Istad
Ragnar Tveiten
Ivar Nordkild
Olav Jordet
 Poola
Józef Sobczak-Gąsienica
Stanisław Szczepaniak
Stanisław Łukaszczyk
Józef Rubiś
 Rootsi
Olle Petrusson
Tore Eriksson
Holmfrid Olsson
Sture Ohlin
1967  Norra
Jon Istad
Ragnar Tveiten
Ola Wærhaug
Olav Jordet
 NSVL
Aleksander Tihhonov
Viktor Mamatov
Rinnat Safin
Nikolai Puzanov
 Rootsi
Olle Petrusson
Tore Eriksson
Holmfrid Olsson
Sture Ohlin
1969  NSVL
Aleksander Tihhonov
Viktor Mamatov
Rinnat Safin
Vladimir Gundartsev
 Norra
Jon Istad
Ragnar Tveiten
Magnar Solberg
Esten Gjelten
 Soome
Kalevi Vähäkylä
Mauri Röppänen
Mauno Peltonen
Esko Marttinen
1970  NSVL
Aleksander Tihhonov
Viktor Mamatov
Rinnat Safin
Aleksander Ušakov
 Norra
Tor Svendsberget
Ragnar Tveiten
Magnar Solberg
Esten Gjelten
 Saksa DV
Hans-Günther Jahn
Hansjörg Knauthe
Dieter Speer
Horst Koschka
1971  NSVL
Aleksander Tihhonov
Viktor Mamatov
Rinnat Safin
Nazim Muhhitov
 Norra
Tor Svendsberget
Ragnar Tveiten
Magnar Solberg
Ivar Nordkild
 Poola
Józef Roczak
Andrzej Rapacz
Aleksander Klima
Józef Stopka
1973  NSVL
Aleksander Tihhonov
Rinnat Safin
Juri Kolmakov
Gennadi Kovalyev
 Norra
Tor Svendsberget
Esten Gjelten
Ragnar Tveiten
Kjell Hovda
 Saksa DV
Dieter Speer
Manfred Geyer
Herbert Wiegand
Günther Bartnick
1974  NSVL
Aleksander Tihhonov
Aleksander Ušakov
Nikolai Kruglov
Juri Kolmakov
 Soome
Simo Halonen
Carl-Henrik Flöjt
Juhani Suutarinen
Heikki Ikola
 Norra
Kjell Hovda
Kåre Hovda
Terje Hanssen
Tor Svendsberget
1975  Soome
Carl-Henrik Flöjt
Simo Halonen
Juhani Suutarinen
Heikki Ikola
 NSVL
Aleksander Tihhonov
Aleksandr Elizarov
Aleksander Ušakov
Nikolai Kruglov
 Poola
Jan Szpunar
Andrzej Rapacz
Ludwig Zięba
Wojciech Truchan
1977  NSVL
Aleksander Tihhonov (6)
Aleksandr Elizarov
Alexander Ušakov
Nikolai Kruglov
 Soome
Erkki Antila
Raimo Seppänen
Simo Halonen
Heikki Ikola
 Saksa DV
Manfred Beer
Klaus Siebert
Frank Ullrich
Manfred Geyer
1978  Saksa DV
Manfred Beer
Frank Ullrich
Klaus Siebert
Eberhard Rösch
 Norra
Odd Lirhus
Sigleif Johansen
Roar Nilsen
Tor Svendsberget
Flag of Germany.svg Saksa FV
Gerhard Winkler
Andreas Schweiger
Hansi Estner
Heinrich Mehringer
1979  Saksa DV
Manfred Beer
Klaus Siebert
Frank Ullrich
Eberhard Rösch
 Soome
Simo Halonen
Heikki Ikola
Erkki Antila
Raimo Seppänen
 NSVL
Vladimir Alikin
Vladimir Barnašov
Nikolai Kruglov
Aleksander Tihhonov
1981  Saksa DV
Mathias Jung
Matthias Jacob
Frank Ullrich
Eberhard Rösch
Flag of Germany.svg Saksa FV
Peter Angerer
Peter Schweiger
Fritz Fischer
Franz Bernreiter
 NSVL
Vladimir Alikin
Anatoli Aljabjev
Vladimir Barnašov
Vladimir Gavrikov
1982  Saksa DV
Frank Ullrich
Mathias Jung
Matthias Jacob
Bernd Helmich
 Norra
Eirik Kvalfoss
Kjell Søbak
Odd Lirhus
Rolf Storsveen
 NSVL
Vladimir Alikin
Anatoli Aljabjev
Vladimir Barnašov
Viktor Semjonov
1983  NSVL
Algimantas Šalna
Juri Kaškarov
Petr Miloradov
Sergei Bulõgin
 Saksa DV
Frank Ullrich
Mathias Jung
Matthias Jacob
Frank-Peter Roetsch
 Norra
Kjell Søbak
Eirik Kvalfoss
Odd Lirhus
Øivind Nerhagen
1985  NSVL
Juri Kaškarov
Algimantas Šalna
Sergei Bulõgin
Andrei Senkov
 Saksa DV
Frank-Peter Roetsch
Matthias Jacob
Ralf Göthel
André Sehmisch
Flag of Germany.svg Saksa FV
Peter Angerer
Walter Pichler
Fritz Fischer
Herbert Fritzenwenger
1986  NSVL
Juri Kaškarov
Dmitri Vasiljev
Valeri Medvedtsev
Sergei Bulõgin
 Saksa DV
Jürgen Wirth
Frank-Peter Roetsch
Matthias Jacob
André Sehmisch
 Itaalia
Werner Kiem
Gottlieb Taschler
Johann Passler
Andreas Zingerle
1987  Saksa DV
Frank-Peter Roetsch
Matthias Jacob
André Sehmisch
Jürgen Wirth
 NSVL
Dmitri Vasiljev
Juri Kaškarov
Alexandr Popov
Valeri Medvedtsev
Flag of Germany.svg Saksa FV
Ernst Reiter
Herbert Fritzenwenger
Peter Angerer
Fritz Fischer
1989  Saksa DV
Frank Luck
André Sehmisch
Birk Anders
Frank-Peter Roetsch
 NSVL
Juri Kaškarov
Sergei Tšepikov
Alexandr Popov
Sergei Bulõgin
 Norra
Geir Einang
Sylfest Glimsdal
Gisle Fenne
Eirik Kvalfoss
1990  Itaalia
Pieralberto Carrara
Wilfried Pallhuber
Johann Passler
Andreas Zingerle
Flag of Germany.svg Saksa FV
Christian Dumont
Xavier Blond
Hervé Flandin
Thierry Gerbier
 Saksa DV
Frank Luck
André Sehmisch
Mark Kirchner
Birk Anders
1991  Saksamaa
Ricco Gross
Frank Luck
Mark Kirchner
Fritz Fischer
 Venemaa
Juri Kaškarov
Aleksandr Popov
Sergei Tarasov
Sergei Tšepikov
 Norra
Geir Einang
Eirik Kvalfoss
Jon Åge Tyldum
Gisle Fenne
1993  Itaalia
Wilfried Pallhuber
Johann Passler
Pieralberto Carrara
Andreas Zingerle
 Venemaa
Valeri Medvedtsev
Valeri Kirienko
Sergei Tarasov
Sergei Tšepikov
 Saksamaa
Sven Fischer
Frank Luck
Mark Kirchner
Jens Steinigen
1995  Saksamaa
Ricco Gross
Mark Kirchner
Frank Luck
Sven Fischer
 Prantsusmaa
Lionel Laurent
Patrice Bailly-Salins
Thierry Dusserre
Hervé Flandin
 Valgevene
Igor Hohhriakov
Aleksandr Popov
Oleg Rõženkov
Vadim Sašurin
1996  Venemaa
Viktor Maigurov
Vladimir Dratšev
Sergei Tarasov
Aleksei Kobelev
 Saksamaa
Ricco Gross
Peter Sendel
Frank Luck
Sven Fischer
 Valgevene
Alexei Aidarov
Oleg Rõženkov
Vadim Sashurin
Aleksandr Popov
1997  Saksamaa
Ricco Gross
Peter Sendel
Sven Fischer
Frank Luck
 Norra
Egil Gjelland
Jon Åge Tyldum
Dag Bjørndalen
Ole Einar Bjørndalen
 Itaalia
René Cattarinussi
Wilfried Pallhuber
Patrick Favre
Pieralberto Carrara
1999  Valgevene
Alexei Aidarov
Petr Ivashko
Vadim Sashurin
Oleg Ryzhenkov
 Venemaa
Viktor Maigurov
Vladimir Dratšev
Sergei Rõžkov
Pavel Rostovtsev
 Norra
Halvard Hanevold
Dag Bjørndalen
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
2000  Venemaa
Viktor Maigurov
Sergei Rõžkov
Vladimir Dratšev
Pavel Rostovtsev
 Norra
Egil Gjelland
Frode Andresen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
 Saksamaa
Frank Luck
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Gross
2001  Prantsusmaa
Gilles Marguet
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
 Valgevene
Aleksei Aidarov
Aleksander Syman
Oleg Rõženkov
Vadim Sašurin
 Norra
Egil Gjelland
Frode Andresen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
2003  Saksamaa
Peter Sendel
Sven Fischer
Ricco Gross
Frank Luck
 Venemaa
Viktor Maigurov
Pavel Rostovtsev
Sergei Rožkov
Sergei Tšepikov
 Valgevene
Alexei Aidarov
Vladimir Dratšev
Rustam Valliulin
Oleg Rõženkov
2004  Saksamaa
Frank Luck (6)
Ricco Gross
Sven Fischer
Michael Greis
 Norra
Halvard Hanevold
Lars Berger
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
 Prantsusmaa
Ferreol Cannard
Vincent Defrasne
Julien Robert
Raphaël Poirée
2005  Norra
Halvard Hanevold
Stian Eckhoff
Egil Gjelland
Ole Einar Bjørndalen
 Venemaa
Sergei Rõžkov
Nikolai Kruglov, Jr.
Pavel Rostovtsev
Sergei Tšepikov
 Austria
Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Wolfgang Rottmann
Christoph Sumann
2007  Venemaa
Ivan Tšerezov
Maksim Tšudov
Dmitri Jarošenko
Nikolay Kruglov, Jr.
 Norra
Halvard Hanevold
Lars Berger
Frode Andresen
Ole Einar Bjørndalen
 Saksamaa
Ricco Gross
Michael Rösch
Sven Fischer
Michael Greis
2008  Venemaa
Ivan Tšerezov
Nikolai Kruglov, Jr.
Dmitri Jarošenko
Maksim Tšudov
 Norra
Emil Hegle Svendsen
Rune Brattsveen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
 Saksamaa
Michael Rösch
Alexander Wolf
Andreas Birnbacher
Michael Greis
2009  Norra
Emil Hegle Svendsen
Lars Berger
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
 Austria
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
 Saksamaa
Michael Rösch
Christoph Stephan
Arnd Peiffer
Michael Greis
2011  Norra
Ole Einar Bjørndalen
Alexander Os
Emil Hegle Svendsen
Tarjei Bø
 Venemaa
Anton Šipulin
Jevgen Ustjugov
Maksim Maksimov
Ivan Tšerezov
 Ukraina
Olexander Bilanenko
Andriy Deryzemlya
Serhiy Semenov
Serguei Sednev
2012  Norra
Ole Einar Bjørndalen
Rune Brattsveen
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
 Prantsusmaa
Jean-Guillaume Béatrix
Simon Fourcade
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
 Saksamaa
Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Michael Greis
Arnd Peiffer
2013  Norra
Ole Einar Bjørndalen
Henrik L'Abée-Lund
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
 Prantsusmaa
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
 Saksamaa
Simon Schempp
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Erik Lesser
2015  Saksamaa}
Erik Lesser
Daniel Böhm
Arnd Peiffer
Simon Schempp
 Norra
Ole Einar Bjørndalen (6)
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
 Prantsusmaa
Simon Fourcade
Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
2016  Norra
Ole Einar Bjørndalen (6)
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
 Saksamaa
Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Simon Schempp
 Kanada
Christian Gow
Nathan Smith
Scott Gow
Brendan Green
2017  Venemaa
Aleksei Volkov
Maksim Tsvetkov
Anton Babikov
Anton Šipulin
 Prantsusmaa
Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Martin Fourcade
 Austria
Daniel Mesotitsch
Julian Eberhard
Simon Eder
Dominik Landertinger
2019  Norra
Lars Helge Birkeland
Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
 Saksamaa
Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
 Venemaa
Matvei Jelisejev
Nikita Poršnev
Dmitri Maljuško
Aleksandr Loginov
2020  Prantsusmaa
Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
 Norra
Vetle Sjåstad Christiansen
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
 Saksamaa
Erik Lesser
Philipp Horn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
2021  Norra
Sturla Holm Lægreid
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
 Rootsi
Peppe Femling
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
VLL RBU Team flag (2021 WCh).svg
Said Karimulla Khalili
Matvei Eliseev
Aleksander Loginov
Eduard Latõpov

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1.  Norra 10 13 6 29
2.  NSVL 9 5 3 17
3.  Saksamaa 6 3 8 17
4.  Saksa DV 6 3 4 13
5.  Venemaa 5 5 1 11
6.  Prantsusmaa 2 5 2 9
7.  Itaalia 2 0 2 4
8.  Soome 1 3 1 5
9.  Valgevene 1 1 3 5
10. Flag of Germany.svg Saksa FV 0 1 3 4
11.  Austria 0 1 2 3
 Poola 0 1 2 3
13.  Rootsi 0 1 2 3
14.  Kanada 0 0 1 1
 Ukraina 0 0 1 1
16. RBU Team flag (2021 WCh).svg VLL 0 0 1 1
Kokku 15 riiki 42 42 42 126

20 km võistkonnavõistlusRedigeeri

See võistlus toimus aastatel 1958–1965. Kõigi osalevate riikide 3 parima sportlase 20 km distantsil osalemise ajad liideti (alates 1958. aastast 4 parimat).

Aasta Võitja Teine Kolmas
1958  Rootsi
Adolf Wiklund
Olle Gunneriusson
Sture Ohlin
Sven Nilsson
 NSVL
Viktor Butakov
Valentin Pšenitsõn
Dmitri Sokolov
Aleksander Gubin
 Norra
Arvid Nyberg
Asbjørn Bakken
Knut Wold
Rolf Gråtrud
1959  NSVL
Vladimir Melanin
Dmitri Sokolov
Valentin Pšenitsõn
 Rootsi
Sven Agge
Adolf Wiklund
Sture Ohlin
 Norra
Knut Wold
Henry Hermansen
Ivar Skogsrud
1961  Soome
Kalevi Huuskonen
Paavo Repo
Antti Tyrväinen
 NSVL
Aleksandr Privalov
Valentin Pšenitsõn
Dmitri Sokolov
 Rootsi
Klas Lestander
Tage Lundin
Stig Andersson
1962  NSVL
Vladimir Melanin
Valentin Pženitsõn
Nikolai Puzanov
 Soome
Antti Tyrväinen
Hannu Posti
Kalevi Huuskonen
 Norra
Jon Istad
Olav Jordet
Henry Hermansen
1963  NSVL
Vladimir Melanin (3)
Nikolai Mežarjakov
Valentin Pšenitsõn (3)
 Soome
Antti Tyrväinen
Hannu Posti
Veikko Hakulinen
 Norra
Jon Istad
Olav Jordet
Egil Nygård
1965  Norra
Olav Jordet
Ola Wærhaug
Ivar Nordkild
 NSVL
Nikolai Puzanov
Vladimir Melanin
Vassili Makarov
Flag of Poland (1928–1980).svg Poola
Stanisław Szczepaniak
Józef Rubiś
Józef Gąsienica Sobczak

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1.  NSVL 3 3 0 6
2.  Soome 1 2 0 3
3.  Rootsi 1 1 1 3
4.  Norra 1 0 4 5
5.  Poola 0 0 1 1
Kokku 5 riiki 6 6 6 18

VõistkonnavõistlusRedigeeri

See võistlus ehk patrullvõistlus, toimus aastatel 1989–1998. 1989–93 oli distants 20 km ja 1994–98 oli pikkus 10 km.

Aasta Võitja Teine Kolmas
1989  NSVL
Juri Kaškarov
Sergei Bulõgin
Alexandr Popov
Sergei Tšepikov
Flag of Germany.svg Saksa FV
Franz Wudy
Herbert Fritzenwenger
Georg Fischer
Fritz Fischer
 Saksa DV
Andreas Heymann
André Sehmisch
Raik Dittrich
Steffen Hoos
1990  Saksa DV
Raik Dittrich
Mark Kirchner
Birk Anders
Frank Luck
 Tšehhoslovakkia
Tomáš Kos
Ivan Masařík
Jiří Holubec
Jan Matouš
 Prantsusmaa
Christian Dumont
Stéphane Bouthiaux
Hervé Flandin
Thierry Gerbier
1991  Itaalia
Hubert Leitgeb
Gottlieb Taschler
Simon Demetz
Wilfried Pallhuber
 Norra
Sverre Istad
Jon Åge Tyldum
Ivar Michal Ulekleiv
Frode Løberg
 NSVL
Anatoli Zdanovitš
Sergei Tarasov
Sergei Tšepikov
Valeri Medvedtsev
1992 Flag of the CIS.svg SRÜ
Jevgeni Redkin
Aleksander Tropnikov
Anatoli Ždanovitš
Aleksandr Popov
 Norra
Frode Løberg
Jon Åge Tyldum
Sylfest Glimsdal
Gisle Fenne
 Eesti
Aivo Udras
Hillar Zahkna
Urmas Kaldvee
Kalju Ojaste
1993  Saksamaa
Fritz Fischer
Frank Luck
Steffen Hoos
Sven Fischer
 Venemaa
Aleksei Kobelev
Valeri Kirijenko
Sergei Loškin
Sergei Tšepikov
 Prantsusmaa
Gilles Marguet
Thierry Dusserre
Xavier Blond
Lionel Laurent
1994  Itaalia
Pieralberto Carrara
Hubert Leitgeb
Andreas Zingerle
Wilfried Pallhuber
 Venemaa
Vladimir Dratšov
Aleksei Kobelev
Valeri Kirijenko
Sergei Tarasov
 Saksamaa
Jens Steinigen
Marco Morgenstern
Peter Sendel
Steffen Hoos
1995  Norra
Frode Andresen
Dag Bjørndalen
Halvard Hanevold
Jon Åge Tyldum
 Tšehhi
Petr Garabík
Roman Dostál
Jiří Holubec
Ivan Masařík
 Prantsusmaa
Thierry Dusserre
Franck Perrot
Lionel Laurent
Stéphane Bouthiaux
1996  Valgevene
Petr Ivaško
Oleg Rõženkov
Aleksandr Popov
Vadim Sašurin
 Venemaa
Vladimir Dratšov
Pavel Muslimov
Viktor Maigurov
Sergei Rožkov
 Itaalia
René Cattarinussi
Hubert Leitgeb
Pieralberto Carrara
Patrick Favre
1997  Valgevene
Oleg Rõženkov
Petr Ivaško
Aleksandr Popov (4)
Vadim Sashurin
 Saksamaa
Carsten Heymann
Mark Kirchner
Frank Luck
Peter Sendel
 Poola
Wiesław Ziemianin
Jan Ziemianin
Wojciech Kozub
Tomasz Sikora
1998  Norra
Egil Gjelland
Halvard Hanevold
Sylfest Glimsdal
Ole Einar Bjørndalen
 Saksamaa
Ricco Groß
Carsten Heymann
Sven Fischer
Frank Luck
 Venemaa
Vladimir Dratšov
Aleksei Kobelev
Sergei Roõžkov
Viktor Maigurov

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1.  Norra 2 2 0 4
2.  Itaalia 2 0 1 3
3.  Valgevene 2 0 0 2
4.  Saksamaa 1 2 1 4
5.  NSVL 1 0 1 2
 Saksa DV 1 0 1 1
7. Flag of the CIS.svg SRÜ 1 0 0 1
8.  Venemaa 0 3 1 4
9.  Tšehhoslovakkia 0 1 0 1
 Tšehhi 0 1 0 1
Flag of Germany.svg Saksa FV 0 1 0 1
12.  Prantsusmaa 0 0 3 3
13.  Eesti 0 0 1 1
 Poola 0 0 1 1
Kokku 14 riiki 10 10 10 30

NaisedRedigeeri

15 kmRedigeeri

Esmakordselt toimus see võistlus 1984. aastal. Kuni 1988. aastani oli distantsi pikkus 10 km.

Aasta Võitja Teine Kolmas
1984  NSVL Venera Tšernõšova  NSVL Liudmila Zabolotnaja  NSVL Tatijana Brõlina
1985  NSVL Kaija Parve  Norra Sanna Grønlid  Rootsi Eva Korpela
1986  NSVL Eva Korpela  Norra Siv Bråten  Norra Sanna Grønlid
1987  Norra Sanna Grønlid  NSVL Kaija Parve  Soome Tuija Vuoksiala
1988  Norra Anne Elvebakk  Norra Elin Kristiansen  NSVL Venera Tšernõšova
1989 Flag of Germany.svg Saksa FV Petra Schaaf  Norra Anne Elvebakk  NSVL Svetlana Davõdova
1990  NSVL Svetlana Davõdova  NSVL Elena Golovina Flag of Germany.svg Saksa FV Petra Schaaf
1991  Saksamaa Petra Schaaf  Norra Grete Ingeborg Nykkelmo  Bulgaaria Iva Schkodreva
1993  Saksamaa Petra Schaaf (3)  Kanada Myriam Bédard  Valgevene Svetlana Paramõgina
1995  Prantsusmaa Corinne Niogret  Saksamaa Uschi Disl  Bulgaaria Ekaterina Dafovska
1996  Prantsusmaa Emmanuelle Claret  Venemaa Olga Melnik  Ukraina Olena Petrova
1997  Rootsi Magdalena Forsberg  Ukraina Olena Zubrilova  Bulgaaria Ekaterina Dafovska
1999  Ukraina Olena Zubrilova  Prantsusmaa Corinne Niogret  Venemaa Albina Ahhatova
2000  Prantsusmaa Corinne Niogret  Hiina Shumei Yu  Rootsi Magdalena Forsberg
2001  Rootsi Magdalena Forsberg  Norra Liv Grete Poirée  Ukraina Olena Zubrilova
2003  Tšehhi Kateřina Holubcová  Valgevene Olena Zubrilova  Norra Gunn Margit Andreassen
2004  Venemaa Olga Põljova  Venemaa Albina Ahhatova  Ukraina Olena Petrova
2005  Saksamaa Andrea Henkel  Hiina Ribo Sun  Norra Linda Tjørhom
2007  Norra Linda Grubben  Prantsusmaa Florence Baverel-Robert  Saksamaa Martina Glagow
2008  Venemaa Jekaterina Jurjeva  Saksamaa Martina Glagow  Ukraina Oksana Hhvostenko
2009  Saksamaa Kati Wilhelm  Sloveenia Teja Gregorin  Norra Tora Berger
2011  Rootsi Helena Ekholm  Saksamaa Tina Bachmann  Ukraina Vita Semerenko
2012  Norra Tora Berger  Prantsusmaa Marie-Laure Brunet  Rootsi Helena Ekholm
2013  Norra Tora Berger  Saksamaa Andrea Henkel  Ukraina Valentina Semerenko
2015  Venemaa Jekaterina Jurlova  Tšehhi Gabriela Soukalová  Soome Kaisa Mäkäräinen
2016  Prantsusmaa Marie Dorin Habert  Prantsusmaa Anaïs Bescond  Saksamaa Laura Dahlmeier
2017  Saksamaa Laura Dahlmeier  Tšehhi Gabriela Koukalová  Itaalia Alexia Runggaldier
2019  Rootsi Hanna Öberg  Itaalia Lisa Vittozzi  Prantsusmaa Justine Braisaz
2020  Itaalia Dorothea Wierer  Saksamaa Vanessa Hinz  Norra Marte Olsbu Røiseland
2021  Tšehhi Markéta Davidová  Rootsi Hanna Öberg  Norra Ingrid Landmark Tandrevold

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1.  Norra 5 6 6 17
2.  Saksamaa 5 5 2 12
3.  Rootsi 5 1 3 9
4.  Prantsusmaa 4 4 1 9
5.  NSVL 3 3 3 9
6.  Venemaa 3 2 1 6
7.  Tšehhi 2 2 0 4
8.  Ukraina 1 1 6 8
9.  Itaalia 1 1 1 3
10. Flag of Germany.svg Saksa FV 1 0 1 2
11.  Hiina 0 2 0 2
12.  Valgevene 0 1 1 2
13.  Kanada 0 1 0 1
 Sloveenia 0 1 0 1
15.  Bulgaaria 0 0 3 3
16.  Soome 0 0 2 2
Kokku 16 riiki 30 30 30 90

7,5 km sprintRedigeeri

Esmakordselt korraldati see võistlus 1984. aastal. 1988. aastani oli distantsi pikkus 5 km.

Aasta Võitja Teine Kolmas
1984  NSVL Venera Tšernõšova  Norra Sanna Grønlid  Austria Andrea Grossegger
1985  Norra Sanna Grønlid  NSVL Kaija Parve  NSVL Venera Tšernõšova
1986  NSVL Kaija Parve  NSVL Nadja Bilova  Rootsi Eva Korpela
1987  NSVL Elena Golovina  NSVL Venera Tšernõšova  Norra Anne Elvebakk
1988 Flag of Germany.svg Saksa FV Petra Schaaf  Rootsi Eva Korpela  Norra Anne Elvebakk
1989  Norra Anne Elvebakk  Bulgaaria Zvetana Krasteva  NSVL Natalja Prikaztšikova
1990  Norra Anne Elvebakk  NSVL Svetlana Davõdova  Norra Elin Kristiansen
1991  Norra Grete Ingeborg Nykkelmo  NSVL Svetlana Davõdova  NSVL Elena Golovina
1993  Kanada Myriam Bédard  Venemaa Nadežda Talanova  Venemaa Jelena Belova
1995  Prantsusmaa Anne Briand  Saksamaa Uschi Disl  Prantsusmaa Corinne Niogret
1996  Venemaa Olga Romasko  Norra Ann-Elen Skjelbreid  Rootsi Magdalena Wallin
1997  Venemaa Olga Romasko  Ukraina Olena Zubrilova  Rootsi Magdalena Forsberg
1999  Saksamaa Martina Zellner  Rootsi Magdalena Forsberg  Ukraina Olena Zubrilova
2000  Norra Liv Grete Skjelbreid  Saksamaa Katrin Apel  Saksamaa Martina Zellner
2001  Saksamaa Kati Wilhelm  Saksamaa Uschi Disl  Norra Liv Grete Poirée
2003  Prantsusmaa Sylvie Becaert  Ukraina Olena Petrova  Tšehhi Kateřina Holubcová
2004  Norra Liv Grete Poirée  Venemaa Anna Bogali  Saksamaa Martina Glagow,

 Valgevene Jekaterina Ivanova

2005  Saksamaa Uschi Disl  Venemaa Olga Zaitseva  Valgevene Olena Zubrilova
2007  Saksamaa Magdalena Neuner  Rootsi Anna Carin Olofsson  Venemaa Natalia Guseva
2008  Saksamaa Andrea Henkel  Venemaa Albina Ahhatova  Ukraina Oksana Hvostenko
2009  Saksamaa Kati Wilhelm  Saksamaa Simone Hauswald  Venemaa Olga Zaitseva
2011  Saksamaa Magdalena Neuner  Soome Kaisa Mäkäräinen  Slovakkia Anastassija Kuzmina
2012  Saksamaa Magdalena Neuner (3)  Valgevene Darja Domračava  Ukraina Vita Semerenko
2013  Ukraina Olena Pidrušna  Norra Tora Berger  Ukraina Vita Semerenko
2015  Prantsusmaa Marie Dorin Habert  Poola Weronika Nowakowska-Ziemniak  Ukraina Valentina Semerenko
2016  Norra Tiril Eckhoff  Prantsusmaa Marie Dorin Habert  Saksamaa Laura Dahlmeier
2017  Tšehhi Gabriela Koukalová  Saksamaa Laura Dahlmeier  Prantsusmaa Anaïs Chevalier
2019  Slovakkia Anastassija Kuzmina  Norra Ingrid Landmark Tandrevold  Saksamaa Laura Dahlmeier
2020  Norra Marte Olsbu Røiseland  USA Susan Dunklee  Tšehhi Lucie Charvátová
2021  Norra Tiril Eckhoff  Prantsusmaa Anaïs Chevalier-Bouchet  Valgevene Hanna Sola

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1.  Norra 9 4 4 17
1.  Saksamaa 8 5 4 17
3.  NSVL 3 5 3 11
4.  Prantsusmaa 3 2 2 7
5.  Venemaa 2 4 3 9
6.  Ukraina 1 2 5 8
7.  Tšehhi 1 0 2 3
8.  Slovakkia 1 0 1 2
9.  Kanada 1 0 0 1
Flag of Germany.svg Saksa FV 0 0 1 1
11.  Rootsi 0 3 3 6
12.  Valgevene 0 1 3 4
13.  Bulgaaria 0 1 0 1
 Poola 0 1 0 1
 Soome 0 1 0 1
 USA 0 1 0 1
17.  Austria 0 0 1 1
Kokku 17 riiki 30 30 31 91

10 km jälitussõitRedigeeri

Aasta Võitja Teine Kolmas
1997  Rootsi Magdalena Forsberg  Ukraina Olena Zubrilova  Venemaa Olga Romasko
1998  Rootsi Magdalena Forsberg  Prantsusmaa Corinne Niogret  Saksamaa Martina Zellner
1999  Ukraina Olena Zubrilova  Slovakkia Martina Halinarova  Saksamaa Martina Zellner
2000  Rootsi Magdalena Forsberg (3)  Saksamaa Uschi Disl  Prantsusmaa Florence Baverel-Robert
2001  Norra Liv Grete Poirée  Prantsusmaa Corinne Niogret  Rootsi Magdalena Forsberg
2003  Prantsusmaa Sandrine Bailly
 Saksamaa Martina Glagow
-
 Venemaa Svetlana Išmuratova
2004  Norra Liv Grete Poirée  Saksamaa Martina Glagow  Venemaa Anna Bogali-Titovets
2005  Saksamaa Uschi Disl  Hiina Xianying Liu  Venemaa Olga Zaitseva
2007  Saksamaa Magdalena Neuner  Norra Linda Grubben  Rootsi Anna Carin Olofsson
2008  Saksamaa Andrea Henkel  Venemaa Jekaterina Jurjeva  Venemaa Albina Ahhatova
2009  Rootsi Helena Ekholm  Saksamaa Kati Wilhelm  Venemaa Olga Zaitseva
2011  Soome Kaisa Mäkäräinen  Saksamaa Magdalena Neuner  Rootsi Helena Ekholm
2012  Valgevene Darja Domračava  Saksamaa Magdalena Neuner  Venemaa Olga Viluhhina
2013  Norra Tora Berger  Poola Krystyna Pałka  Ukraina Olena Pidrušna
2015  Prantsusmaa Marie Dorin Habert  Saksamaa Laura Dahlmeier  Poola Weronika Nowakowska-Ziemniak
2016  Saksamaa Laura Dahlmeier  Itaalia Dorothea Wierer  Prantsusmaa Marie Dorin Habert
2017  Saksamaa Laura Dahlmeier (2)  Valgevene Darja Domračava  Tšehhi Gabriela Koukalová
2019  Saksamaa Denise Herrmann  Norra Tiril Eckhoff  Saksamaa Laura Dahlmeier
2020  Itaalia Dorothea Wierer  Saksamaa Denise Herrmann  Norra Marte Olsbu Røiseland
2021  Norra Tiril Eckhoff (2)  Austria Lisa Theresa Hauser  Prantsusmaa Anaïs Chevalier-Bouchet

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1.  Saksamaa 7 7 3 17
2.  Norra 4 2 1 7
3.  Rootsi 4 0 3 7
4.  Prantsusmaa 2 2 3 7
5.  Ukraina 1 1 1 3
6.  Itaalia 1 1 0 2
7.  Valgevene 1 1 0 2
8.  Soome 1 0 0 1
9.  Venemaa 0 1 7 8
10.  Poola 0 1 1 2
11.  Austria 0 1 0 1
 Hiina 0 1 0 1
 Slovakkia 0 1 0 1
13.  Tšehhi 0 0 1 1
Kokku 14 riiki 21 19 20 60

12,5 km ühisstardist sõitRedigeeri

Aasta Võitja Teine Kolmas
1999  Ukraina Olena Zubrilova  Ukraina Olena Petrova  Rootsi Magdalena Forsberg
2000  Norra Liv Grete Poirée  Venemaa Galina Kukleva  Prantsusmaa Corinne Niogret
2001  Rootsi Magdalena Forsberg  Saksamaa Martina Glagow  Norra Liv Grete Poirée
2002  Ukraina Olena Zubrilova (2)  Venemaa Olga Põljova  Venemaa Olga Nazarova
2003  Venemaa Albina Ahhatova  Venemaa Svetlana Išmuratova  Prantsusmaa Sandrine Bailly
2004  Norra Liv Grete Poirée (2)  Saksamaa Katrin Apel  Prantsusmaa Sandrine Bailly
2005  Norra Gro Marit Istad Kristiansen  Rootsi Anna Carin Olofsson  Venemaa Olga Põljova
2007  Saksamaa Andrea Henkel  Saksamaa Martina Glagow  Saksamaa Kati Wilhelm
2008  Saksamaa Magdalena Neuner  Norra Tora Berger  Venemaa Jekaterina Jurjeva
2009  Venemaa Olga Zaitseva  Slovakkia Anastassija Kuzmina  Rootsi Helena Jonsson
2011  Saksamaa Magdalena Neuner (2)  Valgevene Darja Domratševa  Norra Tora Berger
2012  Norra Tora Berger  Prantsusmaa Marie-Laure Brunet  Soome Kaisa Mäkäräinen
2013  Valgevene Darja Domratševa  Norra Tora Berger  Poola Monika Hojnisz
2015  Ukraina Valentina Semerenko  Saksamaa Franziska Preuss  Itaalia Karin Oberhofer
2016  Prantsusmaa Marie Dorin Habert  Saksamaa Laura Dahlmeier  Soome Kaisa Mäkäräinen
2017  Saksamaa Laura Dahlmeier  USA Susan Dunklee  Soome Kaisa Mäkäräinen
2019  Itaalia Dorothea Wierer  Venemaa Jekaterina Jurlova-Percht  Saksamaa Denise Herrmann
2020  Norra Marte Olsbu Røiseland  Itaalia Dorothea Wierer  Rootsi Hanna Öberg
2021  Austria Lisa Theresa Hauser  Norra Ingrid Landmark Tandrevold  Norra Tiril Eckhoff

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1.  Norra 5 3 3 11
2.  Saksamaa 4 5 2 11
3.  Ukraina 3 1 0 4
4.  Venemaa 2 4 2 8
5.  Prantsusmaa 1 1 3 5
 Rootsi 1 1 3 5
7.  Itaalia 1 1 1 3
 Valgevene 1 1 1 3
9.  Soome 1 0 0 1
10.  Slovakkia 0 1 0 1
 USA 0 1 0 1
12.  Soome 0 0 3 3
13.  Poola 0 0 1 1
Kokku 13 riiki 19 19 19 57

4x6 km teatesõitRedigeeri

Esmakordselt toimus see võistlus 1984. aastal. Kuni 1988. aastani oli teatevõistlus 3 × 5 km.
1989. aastast kuni 1991. aastani toimus 3 × 7,5 km. 1993. aastast kuni 2001. aastani:
4 × 7,5 km. 2003. aastal määrati teatevõistluse pikkuseks 4 x 6 km.

Aasta Võitja Teine Kolmas
1984  NSVL
Venera Tšernõšova
Ljudmilla Zabolotnaja
Kaija Parve
 Norra
Sanna Grønlid
Gry Østvik
Siv Bråten
 USA
Holly Beatie
Julie Newman
Kari Swenson
1985  NSVL
Venera Tšernõšova
Elena Golovina
Kaija Parve
 Norra
Sanna Grønlid
Gry Østvik
Siv Bråten
 Soome
Pirjo Mattila
Tuija Vuoksiala
Teija Nieminen
1986  NSVL
Kaija Parve
Nadezda Belova
Venera Tšernõšova
 Rootsi
Eva Korpela
Inger Björkbom
Sabine Karlsson
 Norra
Sanna Grønlid
Siv Bråten
Anne Elvebakk
1987  NSVL
Elena Golovina
Venera Tšernõšova
Kaija Parve
 Rootsi
Inger Björkbom
Mia Stadig
Eva Korpela
 Norra
Anne Elvebakk
Sanna Grønlid
Siv Bråten Lunde
1988  NSVL
Venera Tšernõšova
Elena Golovina
Kaija Parve
 Norra
Elin Kristiansen
Anne Elvebakk
Mona Bollerud
 Rootsi
Eva Korpela
Inger Björkbom
Sabine Karlsson
1989  NSVL
Natalija Prikatšikova
Svetlana Petšerskaja
Elena Golovina
Flag of Bulgaria (1971–1990).svg Bulgaaria
Zvetana Krasteva
Maria Manolova
Nadezhda Aleksieva
 Tšehhoslovakkia
Eva Burešová
Renata Novotná
Jiřina Adamičková
1990  NSVL
Jelena Lukjantšuk
Elena Golovina
Svetlana Davõdova
 Norra
Grete Ingeborg Nykkelmo
Anne Elvebakk
Elin Kristiansen
 Soome
Tuija Vuoksiala
Seija Hyytiäinen
Pirjo Mattila
1991  NSVL
Jelena Belova
Elena Golovina (6)
Svetlana Petšerskaja
 Norra
Grete Ingeborg Nykkelmo
Anne Elvebakk
Elin Kristiansen
 Saksamaa
Uschi Disl
Kerstin Moring
Antje Misersky
1993  Tšehhoslovakkia
Jana Kulhavá
Jiřina Adamičková
Iveta Knížková
Eva Háková
 Prantsusmaa
Corinne Niogret
Véronique Claudel
Delphyne Heymann
Anne Briand
 Venemaa
Svetlana Paniutina
Nadežda Talanova
Olga Simušina
Jelena Belova
1995  Saksamaa
Uschi Disl
Antje Harvey
Simone Greiner-Petter-Memm
Petra Schaaf
 Prantsusmaa
Corinne Niogret
Véronique Claudel
Florence Baverel-Robert
Anne Briand
 Norra
Ann-Elen Skjelbreid
Hildegunn Fossen
Annette Sikveland
Gunn Margit Andreassen
1996  Saksamaa
Uschi Disl
Simone Greiner-Petter-Memm
Katrin Apel
Petra Behle
 Prantsusmaa
Corinne Niogret
Florence Baverel-Robert
Emmanuelle Claret
Anne Briand
 Ukraina
Tetjana Vodopjanova
Valentina Tserbe-Nessina
Olena Petrova
Olena Zubrilova
1997  Saksamaa
Uschi Disl
Simone Greiner-Petter-Memm
Katrin Apel
Petra Behle
 Norra
Ann-Elen Skjelbreid
Annette Sikveland
Liv Grete Skjelbreid
Gunn Margit Andreassen
 Venemaa
Olga Melnik
Galina Kukleva
Nadežda Talanova
Olga Romasko
1999  Saksamaa
Uschi Disl
Simone Greiner-Petter-Memm
Katrin Apel
Martina Zellner
 Venemaa
Nadežda Talanova
Galina Kukleva
Olga Romasko
Albina Ahhatova
 Prantsusmaa
Delphyne Heymann-Burlet
Florence Baverel
Christelle Gros
Corinne Niogret
2000  Venemaa
Olga Põljova
Svetlana Tšernoussova
Galina Kukleva
Albina Ahhatova
 Saksamaa
Uschi Disl
Katrin Apel
Andrea Henkel
Martina Zellner
 Ukraina
Olena Zubrilova
Olena Petrova
Nina Lemeš
Tetjana Vodopjanova
2001  Venemaa
Olga Põljova
Anna Bogali-Titovets
Galina Kukleva
Svetlana Išmuratova
 Saksamaa
Uschi Disl
Katrin Apel
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
 Ukraina
Olena Zubrilova
Olena Petrova
Nina Lemeš
Tetjana Vodopjanova
2003  Venemaa
Albina Ahhatova
Svetlana Išmuratova
Galina Kukleva
Svetlana Tšernoussova
 Ukraina
Oksana Khvostenko
Iryna Merkushina
Oksana Yakovleva
Olena Petrova
 Saksamaa
Simone Denkinger
Uschi Disl
Kati Wilhelm
Martina Glagow
2004  Norra
Linda Tjørhom
Gro Marit Istad Kristiansen
Gunn Margit Andreassen
Liv Grete Poirée
 Venemaa
Olga Põljova
Svetlana Išmuratova
Anna Bogali-Titovets
Albina Ahhatova
 Saksamaa
Martina Glagow
Katrin Apel
Simone Denkinger
Kati Wilhelm
2005  Venemaa
Olga Põljova
Svetlana Išmuratova
Anna Bogali-Titovets
Olga Zaitseva
 Saksamaa
Uschi Disl
Katrin Apel
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
Flag of Belarus (1995–2012).svg Valgevene
Jekaterina Ivanova
Olga Nazarova
Ljudmilla Ananko
Olena Zubrilova
2007  Saksamaa
Martina Glagow
Andrea Henkel
Magdalena Neuner
Kati Wilhelm
 Prantsusmaa
Florence Baverel-Robert
Delphyne Peretto
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
 Norra
Tora Berger
Ann Kristin Flatland
Jori Mørkve
Linda Grubben
2008  Saksamaa
Martina Glagow
Andrea Henkel
Magdalena Neuner
Kati Wilhelm
 Ukraina
Oksana Jakovleva
Vita Semerenko
Valentina Semerenko
Oksana Hvostenko
 Prantsusmaa
Delphine Peretto
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
2009  Venemaa
Svetlana Sleptsova
Anna Bulõgina
Olga Medvedtseva
Olga Zaitseva
 Saksamaa
Martina Beck
Magdalena Neuner
Andrea Henkel
Kati Wilhelm
 Prantsusmaa
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Marie Dorin
Sandrine Bailly
2011  Saksamaa
Andrea Henkel
Miriam Gössner
Tina Bachmann
Magdalena Neuner
 Prantsusmaa
Anaïs Bescond
Marie-Laure Brunet
Sophie Boilley
Marie Dorin
Flag of Belarus (1995–2012).svg Valgevene
Nadežda Skardino
Darja Domratševa
Nadzeja Pisareva
Ljudmilla Kalinšik
2012  Saksamaa
Tina Bachmann
Magdalena Neuner
Miriam Gössner
Andrea Henkel
 Prantsusmaa
Marie-Laure Brunet
Sophie Boilley
Anaïs Bescond
Marie Dorin
 Norra
Fanny Welle-Strand Horn
Elise Ringen
Synnøve Solemdal
Tora Berger
2013  Norra
Hilde Fenne
Ann Kristin Aafedt Flatland
Synnøve Solemdal
Tora Berger
 Ukraina
Julija Džima
Vita Semerenko
Valentina Semerenko
Olena Pidrušna
 Itaalia
Dorothea Wierer
Nicole Gontier
Michela Ponza
Karin Oberhofer
2015  Saksamaa
Franziska Hildebrand
Franziska Preuss
Vanessa Hinz
Laura Dahlmeier
 Prantsusmaa
Anaïs Bescond
Enora Latuillière
Justine Braisaz
Marie Dorin Habert
 Itaalia
Lisa Vittozzi
Karin Oberhofer
Nicole Gontier
Dorothea Wierer
2016  Norra
Synnøve Solemdal
Fanny Horn Birkeland
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu
 Prantsusmaa
Justine Braisaz
Anaïs Bescond
Anaïs Chevalier
Marie Dorin Habert
 Saksamaa
Franziska Preuss
Franziska Hildebrand
Maren Hammerschmidt
Laura Dahlmeier
2017  Saksamaa
Vanessa Hinz
Maren Hammerschmidt
Franziska Hildebrand
Laura Dahlmeier
 Ukraina
Irina Varvinets
Julija Džima
Anastasija Merkušina
Olena Pidrušna
 Prantsusmaa
Anaïs Chevalier
Célia Aymonier
Justine Braisaz
Marie Dorin Habert
2019  Norra
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
 Rootsi
Linn Persson
Mona Brorsson
Anna Magnusson
Hanna Öberg
 Ukraina
Anastasija Merkušina
Vita Semerenko
Julija Džima
Valentina Semerenko
2020  Norra
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
 Saksamaa
Karolin Horchler
Vanessa Hinz
Franziska Preuss
Denise Herrmann
 Ukraina
Anastasija Merkušina
Julija Džima
Vita Semerenko
Olena Pidrušna
2021  Norra
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff (4)
Ida Lien
Marte Olsbu Røiseland
 Saksamaa
Vanessa Hinz
Janina Hettich
Denise Herrmann
Franziska Preuss
 Ukraina
Anastasija Merkušina
Juliia Džima
Darja Blaško
Olena Pidrušna

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1.  Saksamaa 10 6 4 20
2.  NSVL 8 0 0 8
3.  Norra 6 6 5 17
4.  Venemaa 5 2 2 9
5.  Tšehhi 1 0 0 1
6.  Prantsusmaa 0 8 4 12
7.  Ukraina 0 4 6 10
8.  Rootsi 0 3 1 4
9.  Bulgaaria 0 1 0 1
10.  Itaalia 0 0 2 2
 Soome 0 0 2 2
 Valgevene 0 0 2 2
13.  Tšehhoslovakkia 0 0 1 1
 USA 0 0 1 1
Kokku 14 riiki 30 30 30 90

VõistkonnavõistlusRedigeeri

See võistkonnavõistlus (patrullvõistlus) toimus aastatel 1989–1998. 1989–1993 oli distantsi pikkus 15 km ja 1994–1998 oli pikkuseks 7,5 km.

Season Winner Runner-up Third
1989  NSVL
Natalia Prikatšikova
Svetlana Petšerskaja
Luisa Žerepenova
Elena Golovina
 Norra
Synnøve Thoresen
Elin Kristiansen
Anne Elvebakk
Mona Bollerud
Flag of Germany.svg Saksa FV
Inga Kesper
Daniela Hörburger
Dorina Pieper
Petra Schaaf
1990  NSVL
Jelena Lukjantšuk
Elena Golovina
Svetlana Paramõgina
Svetlana Davidova
Flag of Germany.svg Saksa FV
Irene Schroll
Daniela Hörburger
Inga Kesper
Petra Schaaf
 BulgaariaMall:BGR
Nadezda Aleksieva
Iva Schkodreva
Maria Manolova
Zvetana Krasteva
1991  NSVL
Elena Belova
Elena Golovina
Svetlana Paramõgina
Svetlana Petšerskajav
 Bulgaaria
Maria Manolova
Silvana Blogoeva
Nadezda Aleksieva
Iva Schkodreva
 Norra
Synnøve Thoresen
Signe Trosten
Hildegunn Fossen
Unni Kristiansen
1992  Saksamaa
Petra Bauer
Uschi Disl
Inga Kesper
Petra Schaaf
Flag of the CIS.svg SRÜ
Elena Belova
Inna Sheshkil
Anfisa Reztsova
Svetlana Petcherskaia
 Tšehhoslovakkia
Gabriela Suvová
Eva Háková
Jana Kulhavá
Jiřina Adamičkova
1993  Prantsusmaa
Nathalie Beausire
Delphyne Heymann
Anne Briand
Corinne Niogret
Flag of Belarus (1918, 1991–1995).svg Valgevene
Natalia Permiakova
Natalia Sulzheva
Natalia Ryzhenkova
Svetlana Paramygina
 Poola
Zofia Kiełpińska
Krystyna Liberda
Anna Stera
Helena Mikołajczyk
1994 Flag of Belarus (1918, 1991–1995).svg Valgevene
Natalija Permjakova
Natalija Rõženkova
Irina Kokoueva
Svetlana Paramõgina
 Norra
Ann Elen Skjelbreid
Åse Idland
Annette Sikveland
Hildegunn Fossen
 Prantsusmaa
Emmanuelle Claret
Nathalie Beausire
Corinne Niogret
Véronique Claudel
1995  Norra
Elin Kristiansen
Annette Sikveland
Gunn Margit Andreassen
Ann Elen Skjelbreid
 Saksamaa
Kathy Schwaab
Simone Greiner-Petter-Memm
Uschi Disl
Petra Behle
 Prantsusmaa
Emmanuelle Claret
Véronique Claudel
Anne Briand
Corinne Niogret
1996  Saksamaa
Katrin Apel
Simone Greiner-Petter-Memm
Petra Behle
Uschi Disl
 Ukraina
Nina Lemeš
Olena Petrova
Tetjana Vodopjanova
Olena Zubrilova
 Prantsusmaa
Emmanuelle Claret
Anne Briand
Florence Baverel-Robert
Corinne Niogret
1997  Norra
Annette Sikveland
Ann Elen Skjelbreid
Liv Grete Skjelbreid
Gunn Margit Andreassen
 Venemaa
Olga Romasko
Anna Volkova
Nadežda Talanova
Olga Melnik
 Ukraina
Olena Petrova
Olena Zubrilova
Valentina Tserbe-Nessina
Tetjana Vodopjanova
1998  Venemaa
Anna Volkova
Olga Romasko
Svetlana Išmuratova
Albina Ahhatova
 Norra
Hildegunn Mikkelsplass
Annette Sikveland
Ann Elen Skjelbreid
Liv Grete Skjelbreid
 Soome
Katja Holanti
Tiina Mikkola
Mari Lampinen
Sanna-Leena Perunka

* Medalid

Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1.  NSVL 3 0 0 3
2.  Norra 2 3 1 6
3.  Saksamaa 2 1 0 3
4.  Valgevene 1 1 0 2
 Venemaa 1 1 0 2
6.  Prantsusmaa 1 0 3 4
7.  Bulgaaria 0 1 1 2
Flag of Germany.svg Saksa FV 0 1 1 2
 Ukraina 0 1 1 2
10. Flag of the CIS.svg SRÜ 0 1 0 1
11.  Poola 0 0 1 1
 Soome 0 0 1 1
 Tšehhoslovakkia 0 0 1 1
Kokku 13 riiki 10 10 10 30

Segateatevõistlus 4x6 kmRedigeeri

Segateatesõit toimus esmakordselt Hantõ-Mansiiskis 2005. aasta maailmameistrivõistlustel. Kui 2005. aastal sõitsid naised teatevõistluse kaks esimest vahetust ja mehed kaks järgmist, siis 2006. aastal oli järjestus naine-mees-naine-mees. 2005.-2006. aastal oli nii naiste kui meeste vahetuse pikkuseks 6 km. 2007. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel Anterselvas oli võistlusjärjestus naine-naine-mees-mees. Naiste distantsi pikkus on 6 km ja aastatel 2007–2019 oli meestel vaja läbida 7,5 km. Alates 2007. aastast on võistlustel lubatud osaleda ainult ühel võistkonnal riigi kohta. 2020. aasta laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel Anterselvas oli nii naiste kui meeste distants 6 km.

Aasta Võitja Teine Kolmas
2005  Venemaa
Olga Põljova
Svetlana Išmuratova
Ivan Tšerezov
Nikolai Kruglov
 Venemaa
Anna Bogali-Titovets
Olga Zaitseva
Sergei Tšepikov
Sergei Rožkov
 Saksamaa
Uschi Disl
Kati Wilhelm
Michael Greis
Ricco Gross
2006  Venemaa
Anna Bogali-Titovets
Sergei Tšepikov
Irina Malgina
Nikolai Kruglov
 Norra
Linda Tjørhom
Halvard Hanevold
Tora Berger
Ole Einar Bjørndalen
 Prantsusmaa
Florence Baverel-Robert
Vincent Defrasne
Sandrine Bailly
Raphaël Poirée
2007  Rootsi
Helena Jonsson
Anna Carin Olofsson
Björn Ferry
Carl Johan Bergman
 Prantsusmaa
Florence Baverel-Robert
Sandrine Bailly
Vincent Defrasne
Raphaël Poirée
 Norra
Tora Berger
Jori Mørkve
Emil Hegle Svendsen
Frode Andresen
2008  Saksamaa
Sabrina Buchholz
Magdalena Neuner
Andreas Birnbacher
Michael Greis
Flag of Belarus (1995–2012).svg Valgevene
Ljudmilla Kalintšik
Darja Domratševa
Rustam Valiullin
Sergei Novikov
 Venemaa
Svetlana Sleptsova
Oksana Neupokojeva,
Nikolai Kruglov
Dmitri Jarošenko
2009  Prantsusmaa
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Vincent Defrasne
Simon Fourcade
 Rootsi
Helena Jonsson
Anna Carin Olofsson-Zidek
David Ekholm
Carl Johan Bergman
 Saksamaa
Andrea Henkel
Simone Hauswald
Arnd Peiffer
Michael Greis
2010  Saksamaa
Simone Hauswald
Magdalena Neuner
Simon Schempp
Arnd Peiffer
 Norra
Ann Kristin Flatland
Tora Berger
Emil Hegle Svendsen
Ole Einar Bjørndalen
 Rootsi
Helena Jonsson
Anna Carin Olofsson-Zidek
Björn Ferry
Carl Johan Bergman
2011  Norra
Tora Berger
Ann Kristin Aafedt Flatland
Ole Einar Bjørndalen
Tarjei Bø
 Saksamaa
Andrea Henkel
Magdalena Neuner
Arnd Peiffer
Michael Greis
 Prantsusmaa
Marie-Laure Brunet
Marie Dorin
Alexis Bœuf
Martin Fourcade
2012  Norra
Tora Berger
Synnøve Solemdal
Ole Einar Bjørndalen
Emil Hegle Svendsen