Ava peamenüü

1993. aasta põhja suusaalade maailmameistrivõistlused

Eesti koondisRedigeeri

MurdmaasuusatamineRedigeeri

Meeste 10 km klassikalises stiilisRedigeeri

22. veebruar 1993

Koht Sportlane Riik Aeg
1. Sture Sivertsen   Norra 24.51,6
2. Vladimir Smirnov   Kasahstan 24.55,5
3. Vegard Ulvang   Norra 24.58,1
4. Bjørn Dæhlie   Norra 25.00,3
5. Jochen Behle   Saksamaa LV 25.10,6
6. Silvio Fauner   Itaalia 25.13,6
7. Terje Langli   Norra 25.23,8
8. Torgny Mogren   Rootsi 25.29,1
...
46. Elmo Kassin   Eesti 26.51,8
49. Andrus Veerpalu   Eesti 27.00,3
61. Jaak Mae   Eesti 27.23,3
68. Taivo Kuus   Eesti 27.40,5

Meeste 15 km vabastiilis jälitussõitRedigeeri

24. veebruar 1993

  • Distantsile starditi vastavalt tulemustele 10 km sõidus.
Koht Sportlane Riik Aeg
1. Bjørn Dæhlie   Norra 1:01.45,0
1. Vladimir Smirnov   Kasahstan +0.0
3. Silvio Fauner   Itaalia +1.10,5
4. Vegard Ulvang   Norra +1.11,8
5. Terje Langli   Norra +1.40,0
6. Torgny Mogren   Rootsi +1.40,9
7. Giorgio Vanzetta   Itaalia +1.41,6
8. Marco Albarello   Itaalia +1.49,6
...
35. Elmo Kassin   Eesti +3.53,7
57. Andrus Veerpalu   Eesti +5.56,1
63. Jaak Mae   Eesti +6.17,0
66. Taivo Kuus   Eesti +6.41,3

Meeste 30 km klassikalises stiilisRedigeeri

20. veebruar 1993

Koht Sportlane Riik Aeg
1. Bjørn Dæhlie   Norra 1:17.33,6
2. Vegard Ulvang   Norra 1:17.55,0
3. Vladimir Smirnov   Kasahstan 1:17.55,3
4. Marco Albarello   Itaalia 1:18.21,4
5. Igor Badamšin   Venemaa 1:18.21,5
6. Terje Langli   Norra 1:18.29,6
7. Erling Jevne   Norra 1:18.51,0
8. Maurilio De Zolt   Itaalia 1:18.59,1
...
31. Andrus Veerpalu   Eesti 1:22.37,4
42. Taivo Kuus   Eesti 1:23.36,1
56. Jaak Mae   Eesti 1:24.49,9
64. Peep Koidu   Eesti 1:26.07,3

Meeste 50 km vabastiilisRedigeeri

28. veebruar 1993

Koht Sportlane Riik Aeg
1. Torgny Mogren   Rootsi 2:03.36,8
2. Hervé Balland   Prantsusmaa 2:04.30,9
3. Bjørn Dæhlie   Norra 2:05.10,3
4. Gianfranco Polvara   Itaalia 2:05.23,3
5. Vegard Ulvang   Norra 2:05.39,9
6. Johann Mühlegg   Saksamaa LV 2:06.40,2
7. Pavel Benc   Tšehhi 2:06.58,8
8. Mihhail Botvinov   Venemaa 2:07.05,3
...
30. Elmo Kassin   Eesti 2:11.27,0
51. Taivo Kuus   Eesti 2:18.28,0
55. Peep Koidu   Eesti 2:22.43,4

Meeste 4×10 km teatesuusatamineRedigeeri

26. veebruar 1993
23 võistkonda

Koht Riik Koosseis Aeg
1.   Norra Sture Sivertsen, Vegard Ulvang, Terje Langli, Bjørn Dæhlie 1:44.14,9
2.   Itaalia Maurilio De Zolt, Marco Albarello, Giorgio Vanzetta, Silvio Fauner 1:44.24,5
3.   Venemaa Andrei Kirilov, Igor Badamšin, Aleksei Prokurorov, Mihhail Botvinov 1:44.27,2
4.   Soome Mika Myllylä, Harri Kirvesniemi, Jari Räsänen, Jari Isometsä 1:46.37,6
5.   Saksamaa Torald Rein, Jochen Behle, Johann Mühlegg,Walter Kuss 1:46.38,5
6.   Rootsi Niklas Jonsson, Jan Ottosson, Lars Håland, Torgny Mogren 1:47.23,0
7. [[Pilt:Mall:Riik/Valgevene/lipp1991/lipp|23px|border|Valgevene/lipp1991|link=]] Valgevene/lipp1991 1:47.48,0
8.   Tšehhi 1:47.49,0
...
15.   Eesti Andrus Veerpalu, Jaak Mae, Elmo Kassin, Peep Koidu 1:53.06,1

Naiste 5 km klassikalises stiilisRedigeeri

21. veebruar 1993

Koht Sportlane Riik Aeg
1. Larissa Lazutina   Venemaa 14.07,6
2. Ljubov Jegorova   Venemaa 14.12,1
3. Trude Dybendahl   Norra 14.18,3
4. Jelena Välbe   Venemaa 14.19,9
5. Stefania Belmondo   Itaalia 14.20,9
6. Pirkko Määttä   Soome 14.21,1
7. Marjut Rolig   Soome 14.22,3
8. Kateřina Neumannová   Tšehhi 14.26,0
...
35. Kristina Šmigun   Eesti 15.13,8

Naiste 15 km vabastiilis jälitussõitRedigeeri

23. veebruar 1993

  • Distantsile starditi vastavalt tulemustele 5 km sõidus.
Koht Sportlane Riik Aeg
1. Stefania Belmondo   Itaalia 40.19,0
2. Larissa Lazutina   Venemaa +0,3
3. Ljubov Jegorova   Venemaa +0,6
4. Manuela Di Centa   Itaalia +1,3
5. Kateřina Neumannová   Tšehhi +56,5
6. Jelena Välbe   Venemaa +57,9
7. Nina Gavriljuk   Venemaa +1.02,4
8. Anita Moen   Norra +1.02,8
...
31. Kristina Šmigun   Eesti +2.46,6

Naiste 15 km klassikalises stiilisRedigeeri

19. veebruar 1993

Koht Sportlane Riik Aeg
1. Jelena Välbe   Venemaa 44.49,1
2. Marja-Liisa Kirvesniemi   Soome 45.39,0
3. Marjut Rolig   Soome 45.41,9
4. Larissa Lazutina   Venemaa 46.06,3
5. Manuela Di Centa   Itaalia 46.10,4
6. Stefania Belmondo   Itaalia 46.13,3
7. Pirkko Määttä   Soome 46.41,8
8. Olga Danilova   Venemaa 46.46,1

Naiste 30 km vabastiilisRedigeeri

27. veebruar 1993

Koht Sportlane Riik Aeg
1. Stefania Belmondo   Itaalia 1:22.41,3
2. Manuela Di Centa   Itaalia 1:22.55,0
3. Ljubov Jegorova   Venemaa 1:23.48,3
4. Larissa Lazutina   Venemaa 1:25.29,7
5. Alžbeta Havrančíková   Tšehhi 1:25.35,4
6. Gabriella Paruzzi   Itaalia 1:26.38,1
7. Bernadette Bocek   Poola 1:26.46,3
8. Nina Gavriljuk   Venemaa 1:26.55,3

Naiste 4×5 km teatesuusatamineRedigeeri

25. veebruar 1993

Koht Riik Koosseis Aeg
1.   Venemaa Jelena Välbe, Larissa Lazutina, Nina Gavriljuk, Ljubov Jegorova 54.15,7
2.   Itaalia Gabriella Paruzzi, Bice Vanzetta, Manuela Di Centa, Stefania Belmondo 54.35,1
3.   Norra Trude Dybendahl, Inger-Helene Nybråten, Anita Møen, Elin Nilsen 55.09,0
4.   Soome Tuulikki Pyykönen, Marja-Liisa Kirvesniemi, Pirkko Määttä, Marjut Rolig 55.30,0
5.   Tšehhi/  Slovakkia Lubomira Bálažová, Kateřina Neumannová, Iveta Zelingerová, Alžbeta Havrančíková 55.30,8
6.   Rootsi Anna Frithioff, Carina Görlin, Anna-Lena Fritzon, Marie-Helene Östlund 56.12,9
7.   Šveits 56.37,0
8.   USA 57.22,3

KahevõistlusRedigeeri

IndividuaalvõistlusRedigeeri

Koht Sportlane Riik Hüpped Hüpete
koht
Start Finiš
1. Kenji Ogiwara   Jaapan 84,0+93,0 1 0.00 46.47,5
2. Knut Tore Apeland   Norra 77,5+88,0 9 2.46 +1.34,5
3. Trond Einar Elden   Norra 15 5.04 +2.32,6
4. Bjarte Engen Vik   Norra 78,0+83,0 10 3.19 +2.38,2
5. Takanori Kono   Jaapan 80,0+88,5 3 0.59 +2.41,2
6. Masashi Abe   Jaapan 87,0+89,0 2 0.26 +3.14,6
7. Robert Stadelmann   Austria 85,0+85,0 4 1.48 +3.18,0
8. Bård Jørgen Elden   Norra 22 5.43 +3.50,2
...
21. Magnar Freimuth   Eesti 70,0+75,0 21 5.39 +7.45,4
25. Allar Levandi   Eesti 64,0+65,5 40 9.51 +8.19,2
34. Ilmar Aluvee   Eesti 67,0+71,0 33 8.20 +10.25,8
Ago Markvardt   Eesti 64,5+kukkus katk.

MeeskonnavõistlusRedigeeri

10 võistkonda

Koht Riik Koosseis Hüpete
koht
Start Finiš
1.   Jaapan Takanori Kono, Masashi Abe, Kenji Ogiwara 1 0.00 1:19.25,7
2.   Norra Trond Einar Elden, Knut Tore Apeland, Fred Børre Lundberg 3 7.44 +3.46,3
3.   Saksamaa LV Thomas Dufter, Jens Deimel, Hans-Peter Pohl 2 6.07 +8.30,5
4.   Šveits Andreas Schaad, Jean-Yves Cuendet, Hansjörg Zihlmann 4 8.37 +11.13,3
5.   Tšehhi Milan Kučera, Miroslav Kopal, František Maka 7 13.25 +12.09,3
6.   Itaalia Simone Pinzani, Andrea Cecon, Andrea Longo 5 11.05 +12.09,8
7.   Austria Klaus Ofner, Markus Platzer, Robert Stadelmann 6 12.01 +14.59,4
8.   Soome Jarno Miettinen, Topi Sarparanta, Jari Mantila 8 13.34 +16.26,5
9.   Eesti Magnar Freimuth, Allar Levandi, Ago Markvardt 9 17.31 +17.07,2

SuusahüppedRedigeeri

NormaalmägiRedigeeri

27. veebruar 1993

Koht Sportlane Riik Hüpped Punktid
1. Masahiko Harada   Jaapan 92,5+88,0 237,8
2. Andreas Goldberger   Austria 89,5+88,5 231,3
3. Jaroslav Sakala   Tšehhi 88,0+89,0 228,2
4. Ivan Lunardi   Itaalia 91,0+86,0 224,7
5. Toni Nieminen   Soome 87,0+86,0 219,8
6. Samo Gostisa   Sloveenia 87,5+86,0 218,1
7. Jenya Nishikata   Jaapan 85,5+87,0 214,5
8. Jíři Parma   Tšehhi 86,5+84,5 214,1

Suur mägiRedigeeri

21. veebruar 1993

Koht Sportlane Riik Hüpped Punktid
1. Espen Bredesen   Norra 125,5+110,5 241,4
2. Jaroslav Sakala   Tšehhi 119,5+114,5 239,1
3. Andreas Goldberger   Austria 113,0+118,5 237,6
4. Masahiko Harada   Jaapan 115,0+113,0 231,2
5. Helge Brendryen   Norra 121,0+109,5 225,7
6. Jíři Parma   Tšehhi 111,5+102,0 203,9
7. Noriaki Kasai   Jaapan 114,5+99,0 202,9
8. Steeve Delaup   Prantsusmaa 112,0+103,5 201,7

Meeskonnavõistlus suurel mäelRedigeeri

24. veebruar 1993

Koht Riik Võistleja Hüpped Punktid
1.   Norra Bjørn Myrbakken, Helge Brendryen, Øyvind Berg, Espen Bredesen 107,0+112,0; 110,0+108,0; 102,0+101,0; 112,0+113,0 821,5
2.   Tšehhi/  Slovakkia Martin Švagerko, Frantisek Jež, Jíři Parma, Jaroslav Sakala 99,0+102,0; 100,5+107,5; 102,5+105,5; 105,0+117,0 772,1
3.   Austria Ernst Vettori, Heinz Kuttin, Stefan Horngacher, Andreas Goldberger 100,0+103,5; 97,5+105,0; 103,0+102,0+; 105,0+107,5 745,4
4.   Prantsusmaa Jerome Gay, Nicolas Jean-Prost, Steeve Delaup, Didier Mollard 97,0+103,0; 103,0+99,0; 98,5+102,0; 106,0+107,0 724,2
5.   Jaapan Kenji Suda, Takanobu Okabe, Noriaki Kasai, Masahiko Harada 95,0+102,5; 103,0+111,5; 97,0+101,0; 97,5+102,5 716,0
6.   Soome Janne Ahonen, Vesa Hakala, Toni Nieminen, Risto Jussilainen 93,0+94,0; 104,5+101,5; 96,0+105,0; 104,0+107,5 702,7
7.   Sloveenia 671,0
8.   Šveits 652,9

Mitteametlik paremusjärjestusRedigeeri

Koht Riik       4. 5. 6. Punkte
1.   Norra 6 3 5 3 3 1 92
2.   Venemaa 3 2 3 3 1 1 55
3.   Itaalia 2 3 1 4 2 4 53
4.   Jaapan 3 - - 1 2 1 29
5.   Soome - 1 1 2 1 2 19
6.   Tšehhi - 1 1 - 3 1 16
7.   Kasahstan 1 1 1 - - - 15
8.   Austria - 1 2 - - - 13
9.   Rootsi 1 - - - - 3 10
10.   Saksamaa LV - - 1 - 2 1 9
11.   Prantsusmaa - 1 - 1 - - 8
12.   Tšehhi/  Slovakkia ¹ - 1 - - 1 - 7
13.   Šveits - - - 1 - - 3
14.   Sloveenia - - - - - 1 1

¹ Tšehhi/Slovakkia ühendvõistkond osales naiste 4×5 km teatesuusatamises ja suusahüpete meeskonnavõistluses