Käsipall 2016. aasta suveolümpiamängudel

Käsipall 2016. aasta suveolümpiamängudel

Olympic rings.svg Olympic pictogram Handball.png

Korraldaja: Brasiilia Brasiilia, Rio de Janeiro
<: London 2012 Tokyo 2020 :>
1936-1972-1976-1980-1984-1988-1992-1996-2000-2004-2008-2012-2020

Käsipall 2016. aasta suveolümpiamängudel toimus 6.21. augustini. 2016. aasta Rio de Janeiro suveolümpiamängudel oli käsipall 13. korda olümpiamängude programmis. Peeti nii naiskondade kui ka meeskondade võistlused. Naised osalesid käsipallis olümpiamängudel 11. korda. Nii meeste kui ka naiste turniiril osales 12 võistkonda. Käsipalli turniiri mängud toimusid Futra Arenal Barra olümpiapargis.

Meeste turniiri võitis Taani, kellele see oli esimene olümpiakuld, samas kui naiste turniiri võitis esimest korda Venemaa.

Tulemused mehedRedigeeri

KvalifikatsioonRedigeeri

Mille alusel koht jagati Kuupäev Korraldaja riik Saadavad kohad Kvalifitseerujad
Korraldaja riik 2. oktoober 2009   Copenhagen 1   Brasiilia
1995. aasta maailmameistrivõistlused 15. jaanuar – 1. veebruar 2015   Katar 1   Prantsusmaa
2015. aasta Panameerika mängud 16.–25. juuli 2015   Toronto 1   Argentina
2015. aasta Aasis kvalifikatsioon 14.–27. november 2015   Doha 1   Katar
12016. aasta Euroopa meistrivõistlused 15.–31. jaanuar 2016   Poola 1   Saksamaa
2016. aasta Aafrika meistrivõistlused 21.–30. jaanuar 2016   Kairo 1   Egiptus
2016. aasta olümpiamängude kvalifikatsioon 8. – 10. aprill 2016   Gdańsk 2   Poola
  Tuneesia
  Malmö 2   Sloveenia
  Rootsi
  Herning 2   Taani
  Horvaatia
Kokku 12

EelvoorRedigeeri

A-alagruppRedigeeri

Koht tabelis Riik             Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Väravate vahe Punktid
1.   Horvaatia X 29:28 27:24 23:30 27:26 41:26 5 4 0 1 147:134 + 13 8
2.   Prantsusmaa 28:29 X 33:30 35:20 31:24 25:26 5 4 0 1 152:126 + 26 8
3.   Taani 24:27 30:33 X 26:25 25:19 31:23 5 3 0 2 136:127 + 9 6
4.   Katar 30:23 20:35 25:26 X 22:18 25:25 5 2 1 2 122:127 - 5 5
5.   Argentina 26:27 24:31 19:25 18:22 X 23:21 5 1 0 4 110:126 - 16 2
6.   Tuneesia 26:41 23:25 23:31 25:25 21:23 X 5 0 1 4 118:145 - 27 1


Kuupäev Aeg Riik Tulemus Riik
7. august 9:30 Horvaatia   23:30   Katar
14:40 Taani   25:19   Argentina
19:50 Prantsusmaa   25:23   Tuneesia
9. august 9:30 Katar   20:35   Prantsusmaa
14:40 Tuneesia   23:31   Taani
21:50 Argentina   26:27   Horvaatia
11. august 9:30 Tuneesia   25:25   Katar
14:40 Taani   24:27   Horvaatia
21:15 Prantsusmaa   31:24   Argentina
13. august 11:30 Horvaatia   29:28   Prantsusmaa
14:40 Taani   26:25   Katar
21:50 Argentina   23:21   Tuneesia
15. august 14:40 Prantsusmaa   33:30   Taani
19:50 Horvaatia   41:26   Tuneesia
21:15 Katar   22:18   Argentina

B-alagruppRedigeeri

Koht tabelis Riik             Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Väravate vahe Punktid
1.   Saksamaa X 28:25 30:33 32:29 31:25 32:29 5 4 0 1 153:141 + 12 8
2.   Sloveenia 25:28 X 31:28 25:20 27:26 29:24 5 4 0 1 137:126 + 11 8
3.   Brasiilia 33:30 28:30 X 34:32 27:27 19:30 5 2 1 2 141:150 -9 5
4.   Poola 29:32 20:25 32:34 X 33:25 25:24 5 2 0 3 139:140 - 1 4
5.   Egiptus 25:31 26:27 27:27 25:33 X 26:25 5 1 1 3 129:143 - 14 3
6.   Rootsi 29:32 24:29 30:19 24:25 25:26 X 5 1 0 4 132:131 + 1 2
Kuupäev Aeg Riik Tulemus Riik
7. august 11:30 Rootsi   29:32   Saksamaa
16:40 Poola   32:34   Brasiilia
21:50 Sloveenia   27:26   Egiptus
9. august 11:30 Saksamaa   32:29   Poola
16:40 Brasiilia   28:31   Sloveenia
21:50 Egiptus   26:25   Rootsi
11. august 11:30 Poola   33:25   Egiptus
16:40 Brasiilia   33:30   Saksamaa
19:50 Sloveenia   29:24   Rootsi
13. august 9:30 Sloveenia   25:28   Saksamaa
16:40 Egiptus   27:27   Brasiilia
19:50 Rootsi   24:25   Poola
15. august 9:30 Poola   20:25   Sloveenia
11:30 Saksamaa   31:25   Egiptus
16:40 Rootsi   30:19   Brasiilia

FinaalvoorRedigeeri

VeerandfinaalRedigeeri

Kuupäev Aeg Riik Tulemus Riik
17. august 10:00 Prantsusmaa   34:27   Brasiilia
13:30 Saksamaa   34:22   Katar
17:00 Taani   37:30   Sloveenia
20:30 Poola   30:27   Horvaatia

PoolfinaalRedigeeri

Kuupäev Aeg Riik Tulemus Riik
19. august 15:30 Prantsusmaa   29:28   Saksamaa
20:30 Taani   29:28   Poola

PronksimängRedigeeri

Kuupäev Aeg Riik Tulemus Riik
21. august 10:30 Saksamaa   31:25   Poola

FinaalRedigeeri

Kuupäev Aeg Riik Tulemus Riik
21. august 14:00 Taani   22:21   Prantsusmaa

Lõplik järjestusRedigeeri

MedalivõitjadRedigeeri

Koht Riik Sportlane
1.   Taani Niklas Landin Jacobsen, Jannick Green Krejberg, Lasse Svan, Casper Ulrich Mortensen, Henrik Toft Hansen, Jesper Nøddesbo, René Toft Hansen, Morten Olsen, Mads Mensah Larsen, Mikkel Hansen, Michael Damgaard, Henrik Møllgaard Jensen, Mads Christiansen, Kasper Søndergaard

Treener: Guðmundur Guðmundsson

2.   Prantsusmaa Vincent Gérard, Thierry Omeyer, Michaël Guigou, Kentin Mahé, Mathieu Grébille, Timothey N'Guessan, Nikola Karabatić, Daniel Narcisse, Ludovic Fabregas, Luka Karabatić, Cédric Sorhaindo, Adrien Dipanda, Valentin Porte, Luc Abalo, Olivier Nyokas

Treener: Claude Onesta

3.   Saksamaa Christian Dissinger, Paul Drux, Steffen Fäth, Uwe Gensheimer, Patrick Groetzki, Kai Häfner, Silvio Heinevetter, Julius Kühn, Finn Lemke, Hendrik Pekeler, Tobias Reichmann, Martin Strobel, Steffen Weinhold, Fabian Wiede, Patrick Wiencek, Andreas Wolff

Treener: Dagur Sigurðsson

Tulemused naisedRedigeeri

KvalifikatsioonRedigeeri

EelvoorRedigeeri

A-alagruppRedigeeri

Koht tabelis Meeskond             Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Väravate vahe Punktid
1.   Brasiilia X 31:28 24:29 28:24 26:13 29:23 5 4 0 1 138:117 + 21 8
2.   Norra 28:31 X 27:24 30:20 28:27 28:19 5 4 0 1 141:121 + 20 8
3.   Hispaania 29:24 24:27 X 26:22 21:24 25:19 5 3 0 2 125:116 + 9 6
4.   Angola 24:28 20:30 22:26 X 23:19 27:25 5 2 0 3 116:128 − 12 4
5.   Rumeenia 13:26 27:28 24:21 19:23 X 25:21 5 2 0 3 108:119 − 11 4
6.   Montenegro 23:29 19:28 19:25 25:27 21:25 X 5 0 0 5 107:134 - 27 0
Kuupäev Aeg Riik Tulemus Riik
6. august 9:30 Norra   28:31   Brasiilia
16:40 Montenegro   19:25   Hispaania
19:50 Rumeenia   19:23   Angola
8. august 14:40 Hispaania   24:27   Norra
16:40 Brasiilia   26:13   Rumeenia
21:50 Angola   27:25   Montenegro
10. august 9:30 Brasiilia   24:29   Hispaania
11:30 Rumeenia   25:21   Montenegro
16:40 Norra   30:20   Angola
12. august 9:30 Angola   24:28   Brasiilia
14:40 Rumeenia   24:21   Hispaania
16:40 Montenegro   19:28   Norra
14. august 9:30 Montenegro   23:29   Brasiilia
16:40 Norra   28:27   Rumeenia
19:50 Hispaania   26:22   Angola

B-alagruppRedigeeri

Koht tabelis Meeskond             Mänge Võite Viike Kaotusi Väravad Väravate vahe Punktid
1.   Venemaa X 26:25 36:34 38:34 30:25 35:29 5 5 0 0 165:147 + 18 10
2.   Prantsusmaa 25:26 X 27:25 18:14 21:17 27:11 5 4 0 1 118:93 + 25 8
3.   Rootsi 34:36 25:27 X 29:29 31:28 31:21 5 2 1 2 150:141 + 9 5
4.   Holland 34:38 14:18 29:29 X 32:32 26:18 5 1 2 2 135:135 0 4
5.   Lõuna-Korea 25:30 17:21 28:31 32:32 X 28:22 5 1 1 3 130:136 − 6 3
6.   Argentina 29:35 11:27 21:31 18:26 22:28 X 5 0 0 5 101:147 - 46 0
Kuupäev Aeg Riik Tulemus Riik
6. august 11:30 Holland   14:18   Prantsusmaa
14:40 Venemaa   30:25   Lõuna-Korea
21:50 Rootsi   31:21   Argentina
8. august 9:30 Lõuna-Korea   28:31   Rootsi
11:30 Prantsusmaa   25:26   Venemaa
19:30 Argentina   18:26   Holland
10. august 14:40 Venemaa   36:34   Rootsi
19:50 Holland   32:32   Lõuna-Korea
21:50 Prantsusmaa   27:11   Argentina
12. august 11:30 Rootsi   29:29   Holland
19:50 Venemaa   35:29   Argentina
21:50 Lõuna-Korea   17:21   Prantsusmaa
14. august 11:30 Rootsi   25:27   Prantsusmaa
14:40 Holland   34:38   Venemaa
21:50 Argentina   22:28   Lõuna-Korea

FinaalvoorRedigeeri

VeerandfinaalRedigeeri

Kuupäev Aeg Riik Tulemus Riik
16. august 10:00 Holland   32:23   Brasiilia
13:30 Prantsusmaa   27:26   Hispaania
17:00 Norra   33:20   Rootsi
20:30 Venemaa   31:27   Angola

PoolfinaalRedigeeri

Kuupäev Aeg Riik Tulemus Riik
18. august 17:00 Prantsusmaa   24:23   Holland
20:30 Venemaa   38:37   Norra

PronksimängRedigeeri

Kuupäev Aeg Riik Tulemus Riik
20. august 11:30 Norra   36:26   Holland

FinaalRedigeeri

Kuupäev Aeg Riik Tulemus Riik
20. august 15:30 Venemaa   22:19   Prantsusmaa


Lõplik järjestusRedigeeri

MedalivõitjadRedigeeri

Koht Riik Sportlane
1..   Venemaa Anna Sedoikina, Viktorija Kalinina, Tatjana Jerošina, Anna Vjahhireva, Marina Sudakova, Irina Blisnova, Anna Sen, Jekaterina Iljina, Darja Dmitrijeva, Polina Kusnezova, Jekaterina Marennikova, Olga Akopjan, Vladlena Bobrovvnikova, Viktorija Šilinskaite, Maja Petrowv

Treener: Jevgeni Trefilov

2.   Prantsusmaa Laura Glauser, Blandine Dancette, Camille Ayglon-Saurina, Allison Pineau, Laurisa Landre, Grâce Zaadi, Amandine Leynaud, Manon Houette, Siraba Dembélé, Chloé Bulleux, Béatrice Edwige, Estelle Nze Minko, Gnonsiane Niombla, Alexandra Lacrabère, Marie Prouvensier, Tamara Horacek

Treener: Olivier Krumbholz

3.   Norra Kari Aalvik Grimsbø, Katrine Lunde Haraldsen, Camilla Herrem, Sanna Solberg, Nora Mørk, Amanda Kurtović, Marit Malm Frafjord, Linn-Kristin Riegelhuth Koren, Stine Bredal Oftedal, Veronica Kristiansen, Ida Alstad, Emilie Hegh Arntzen, Heidi Løke, Mari Molid

Treener: Þórir Hergeirsson

MedalitabelRedigeeri

  Rio de Janeirossa 2016  
Koht Riik Kuld Hõbe Pronks Kokku
1.   Taani 1 0 0 1
  Venemaa 1 0 0 1
3.   Prantsusmaa 0 2 0 2
4.   Norra 0 0 1 1
  Saksamaa 0 0 1 1
Kokku 6 riiki 2 2 2 6

Vaata kaRedigeeri

VälislingidRedigeeri