Aerutamine 2008. aasta suveolümpiamängudel

Olümpiarõngad
Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Canoeing (slalom) pictogram.svg

Aerutamine 2008. aasta suveolümpiamängudel toimus 11.23. augustini. Osales 327 sportlast 57 riigist ja välja jagatati 16 komplekti medaleid (aerutamises 12 ja kärestikuslaalomis 4). Võistlused peeti Shunyi sõude- ja aerutamiskanalil olümpiapargis, mis asub Chaobai jõe ääres.

VõistlusaladRedigeeri

MehedRedigeeri

Aerutamine

  • Ühesüst 500 m
  • Ühesüst 1000 m
  • Kahesüst 500 m
  • Kahesüst 1000 m
  • Neljasüst 1000 m
  • Ühekanuu 500 m
  • Ühekanuu 1000 m
  • Kahekanuu 500 m
  • Kahekanuu 1000 m

Kärestikuslaalom

  • Ühesüst
  • Ühekanuu
  • Kahekanuu

NaisedRedigeeri

Aerutamine

  • Ühesüst 500 m
  • Kahesüst 500 m
  • Neljasüst 500 m

Kärestikuslaalom

  • Ühesüst

Võistluste ajakavaRedigeeri

Aerutamine 2008. aasta suveolümpiamängudel
August 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Aerutamine mehed 5 4
Aerutamine naised 1 2
Kärestikuslaalom mehed 2 1
Kärestikuslaalom naised 1
       Eelsõidud        Finaalid

TulemusedRedigeeri

MehedRedigeeri

AerutamineRedigeeri

Ühesüst 500 mRedigeeri
Koht Sportlane Riik Tulemus
  Ken Wallace   Austraalia 1.37, 252
  Adam Van Koeverden   Kanada 1.37, 630
  Tim Brabants   Suurbritannia 1.37, 671
4. Eirik Veraas Larsen   Norra 1.37, 949
5. Anton Rjahhov   Venemaa 1.38, 187
6. Akos Vereckei   Ungari 1.38, 318
7. Anders Gustafsson   Rootsi 1.38, 447
8. Steven Ferguson   Uus-Meremaa 1.38, 512


Finaal: 23. august
Osavõtjaid: 29
Olümpiavõitja 2004: Adam Van Koeverden, Kanada
Ametlikud tulemused: Finaal

Ühesüst 1000 mRedigeeri
Koht Sportlane Riik Tulemus
  Tim Brabants   Suurbritannia 3:26.323
  Eirik Veraas Larsen   Norra 3:27.342
  Ken Wallace   Austraalia 3:27.485
4. Ben Fouhy   Uus-Meremaa 3:29.193
5. Max Hoff   Saksamaa 3:29.391
6. Markus Oscarsson   Rootsi 3:30.198
7. Stjepan Janić   Horvaatia 3:30.495
8. Adam Van Koeverden   Kanada 3:31.793


Finaal: 22. august
Osavõtjaid: 26
Olümpiavõitja 2004: Eirik Verås-Larsen, Norra
Ametlikud tulemused: Finaal

Kahesüst 500 mRedigeeri


Finaal: 23. august
Osavõtjaid: 16 võistkonda
Olümpiavõitja 2004: Ronald Rauhe, Tim Wieskötter Saksamaa
Ametlikud tulemused: Finaal

Kahesüst 1000 mRedigeeri


Finaal: 22. august
Osavõtjaid: 14 võistkonda
Olümpiavõitja 2004: Markus Oscarsson, Henrik Nilsson Rootsi
Ametlikud tulemused: Finaal

Neljasüst 1000 mRedigeeri


Finaal: 22. august
Osavõtjaid: 10 võistkonda
Olümpiavõitja 2004: Ungari
Ametlikud tulemused: Finaal

Ühekanuu 500 mRedigeeri
Koht Sportlane Riik Tulemus
  Maksim Opalev   Venemaa 1.47, 140
  David Cal   Hispaania 1.48, 397
  Juri Tšeban   Ukraina 1.48, 766
4. Mathieu Goubel   Prantsusmaa 1.49, 056
5. Aleksandr Žukovski   Valgevene 1.49, 092
6. Li Qiang   Hiina 1.49, 287
7. Florin Georgian Mironcic   Rumeenia 1.49, 861
8. Pawel Baraszkiewicz   Poola 1.50, 048


Finaal: 23. august
Osavõtjaid: 22
Olümpiavõitja 2004: Andreas Dittmer, Saksamaa
Ametlikud tulemused: Finaal

Ühekanuu 1000 mRedigeeri
Koht Sportlane Riik Tulemus
  Attila Sandor Vajda   Ungari 3.50, 467
  David Cal   Hispaania 3.52, 751
  Thomas Hall   Kanada 3.53, 653
4. Vadim Menkov   Usbekistan 3.54, 237
5. Aleksandr Žukovski   Valgevene 3.55, 645
6. Florin Georgian Mironcic   Rumeenia 3.57, 876
7. Mathieu Goubel   Prantsusmaa 3.57, 889
8. Andreas Dittmer   Saksamaa 3.57, 894


Finaal: 22. august
Osavõtjaid: 22
Olümpiavõitja 2004: David Cal, Hispaania
Ametlikud tulemused: Finaal

Kahekanuu 500 mRedigeeri


Finaal: 23. august
Osavõtjaid: 15
Olümpiavõitja 2004: Meng Guanliang, Yang Wenjun Hiina
Ametlikud tulemused: Finaal

Kahekanuu 1000 mRedigeeri


Finaal: 22. august
Osavõtjaid: 13 võistkonda
Olümpiavõitja 2004: Christian Gille, Tomasz Wylenzek Saksamaa
Ametlikud tulemused: Finaal

KärestikuslaalomRedigeeri

ÜhesüstRedigeeri
Koht Sportlased Riik Tulemus
  Alexander Grimm   Saksamaa 171, 70
  Fabien Lefevre   Prantsusmaa 173, 30
  Benjamin Boukpeti   Togo 173, 45
4. Eoin Rheinisch   Iirimaa 176, 91
5. Warwick Draper   Austraalia 177, 85
6. David Ford   Kanada 178, 35
7. Helmut Oblinger   Austria 178, 83
8. Dariusz Popiela   Poola 179, 68


Finaal: 12. august
Osavõtjaid: 21
Olümpiavõitja 2004: Benoit Peschier, Prantsusmaa
Ametlikud tulemused: Finaal

ÜhekanuuRedigeeri
Koht Sportlane Riik Tulemus
  Michal Martikan   Slovakkia 176, 65
  David Florence   Suurbritannia 178, 61
  Robin Bell   Austraalia 180, 59
4. Ander Elosegui   Hispaania 182, 12
5. Stanislav Jezek   Tšehhi 182, 29
6. Benn Fraker   USA 183, 14
7. Christos Tsakmakis   Kreeka 186, 67
8. Krzysztof Bieryt   Poola 200, 21


Finaal: 12. august
Osavõtjaid: 16
Olümpiavõitja 2004: Tony Estanguet, Prantsusmaa
Ametlikud tulemused: Finaal

KahekanuuRedigeeri
Koht Sportlased Riik Tulemus
  Pavol HochschornerPeter Hochschorner   Slovakkia 190, 82
  Jaroslav VolfOndrej Stepanek   Tšehhi 192, 89
  Mihhail KuznetsovDmitri Larionov   Venemaa 197, 37
4. Cedric ForgitMartin Braud   Prantsusmaa 198, 19
5. Andrea BenettiErik Masoero   Itaalia 204, 12
6. Felix MichelSebastian Piersig   Saksamaa 204, 43


Finaal: 15. august
Osavõtjaid: 12 paari
Olümpiavõitja 2004: Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner, Slovakkia
Ametlikud tulemused: Finaal

NaisedRedigeeri

AerutamineRedigeeri

Ühesüst 500 mRedigeeri
Koht Sportlane Riik Tulemus
  Inna Ossipenko-Radomska   Ukraina 1.50, 673
  Josefa Idem   Itaalia 1.50, 677
  Katrin Wagner-Augustin   Saksamaa 1.51, 022
4. Katalin Kovacs   Ungari 1.51, 139
5. Zhong Hongyan   Hiina 1.52, 220
6. Špela Ponomarenko   Sloveenia 1.52, 363
7. Lucy Wainwright   Suurbritannia 1.53, 102
8. Jennifer Hodson   Lõuna-Aafrika Vabariik 1.53, 353


Finaal: 23. august
Osavõtjaid: 25
Olümpiavõitja 2004: Natasa Janics, Ungari
Ametlikud tulemused: Finaal

Kahesüst 500 mRedigeeri
Koht Sportlased Riik Tulemus
  Katalin Kovacs, Natasa Janic   Ungari 1.41, 308
  Beata Mikolajczyk, Aneta Konieczna   Poola 1.42, 092
  Marie Delattre, Anne-Laure Viard   Prantsusmaa 1.42, 128
4. Fanny Fischer, Nicole Reinhardt   Saksamaa 1.42, 899
5. Shinobu Kitamoto, Mikiko Takeya   Jaapan 1.43, 291
6. Hannah Davis, Lyndsie Fogarty   Austraalia 1.43, 969
7. Anne Rikala, Jenni Mikkonen   Soome 1.44, 176
8. Michala Mruzkova, Jana Blahova   Tšehhi 1.44, 870


Finaal: 23. august
Osavõtjaid: 17 võistkonda
Olümpiavõitja 2004: Katalin Kovacs, Natasa Janics Ungari
Ametlikud tulemused: Finaal

Neljasüst 500 mRedigeeri


Finaal: 22. august
Osavõtjaid: 10 võistkonda
Olümpiavõitja 2004: Saksamaa
Ametlikud tulemused: Finaal

KärestikuslaalomRedigeeri

ÜhesüstRedigeeri
Koht Sportlane Riik Tulemus
  Elena Kaliska   Slovakkia 192, 64
  Jacqueline Lawrence   Austraalia 206, 94
  Violetta Oblinger Peters   Austria 214, 77
4. Yuriko Takeshita   Jaapan 219, 30
5. Agnieszka Stanuch   Poola 221, 08
6. Ariane Herde   Holland 231, 99
7. Emilie Fer   Prantsusmaa 251, 96
8. Heather Corrie   USA 270, 88


Finaal: 15. august
Osavõtjaid: 12 paari
Olümpiavõitja 2004: Elena Kaliska, Slovakkia
Ametlikud tulemused: Finaal

MedalidRedigeeri

Koht Riik       Kokku
1.   Saksamaa 3 2 3 8
2.   Slovakkia 3 1 0 4
3.   Ungari 2 1 1 4
4.   Valgevene 2 0 1 3
5.   Hispaania 1 2 0 3
6.   Austraalia 1 1 3 5
7.   Suurbritannia 1 1 1 3
  Venemaa 1 1 1 3
9.   Ukraina 1 0 1 2
10.   Hiina 1 0 0 1
11.   Itaalia 0 1 1 2
  Kanada 0 1 1 2
  Prantsusmaa 0 1 1 2
14.   Norra 0 1 0 1
  Poola 0 1 0 1
  Taani 0 1 0 1
  Tšehhi 0 1 0 1
18.   Austria 0 0 1 1
  Togo 0 0 1 1
19 Kokku 16 16 16 48


VälislingidRedigeeri