Purjetamine 1968. aasta suveolümpiamängudel

Purjetamine 1968. aasta suveolümpiamängudel Méxicos 14.21. oktoobril.

Purjeregatt korraldati Acapulcos (Acapulco de Juárez) Guerrero osariigis. Esimest korda kasutati olümpiamängudel järgmist punktiarvestust:

  • 1. koht 0,
  • 2. koht 3,
  • 3. koht 5,7,
  • 4. koht 8,
  • 5. koht 10,
  • 6. koht 11,7,
  • alates 7. kohast koht + 6 punkti.

Need, kes ei startinud või katkestasid, said viimase koha punktid (võistlejate arv + 6). Diskvalifitseeritud said lisaks veel 3 punkti (võistlejate arv + 9). Halvim sõit ei läinud arvesse.

Viimast korda võisteldi 5,5 m klassis, järgmistel suveolümpiamängude regatil tuli selle klassi asemel kasutusele Soling.

FinnRedigeeri

Olümpiavõitja 1964: Wilhelm Kuhweide (Saksamaa).
36 võistlejat.

KohtVõistlejaRiik1.2.3.4.5.6.7.Kokku
1.Valentin MankinNSV Liit351122111,7
2.Hubert RaudaschlAustria14334441253,4
3.Fabio AlbarelliItaalia16277233355,1
4.Ronald JenynsAustraalia41DNF71516267
5.Panagiotis KuligasKreeka1512851DNF471
6.Jan WinquistSoome8812855572

Lendav hollandlaneRedigeeri

Olümpiavõitja 1964: Uus-Meremaa (roolimees Earle Wells).
30 paatkonda.

KohtRiikRoolimees1.2.3.4.5.6.7.Kokku
1.SuurbritanniaRodney PatissonDQ1111123
2.Saksa FVUllrich Libor13221321743,7
3.BrasiiliaReinaldo Conrad14743310148,4
4.AustraaliaCarl Ryves3532084349,1
5.NorraBjörn Lofteröd22766DNS552,4
6.PrantsusmaaBertrand Cheret54209421868

StarRedigeeri

Olümpiavõitja 1964: Bahama (roolimees Durward Knowles).
20 paatkonda.

KohtRiikRoolimees1.2.3.4.5.6.7.Kokku
1.USALowell North1331212114,4
2.NorraPeder Lunde2161177243,7
3.ItaaliaFranco Cavallo924814644,7
4.TaaniPaul Elvstrøm3610751550,4
5.BahamaDurward Knowles6DNS23491463,4
6.AustraaliaDavid Forbes47512DNF6468,7

DraakonRedigeeri

Olümpiavõitja 1964: Taani (roolimees Olaf Berntsen).
23 paatkonda.

KohtRiikRoolimees1.2.3.4.5.6.7.Kokku
1.USAGeorge Friedrichs26112116
2.TaaniAage Birch6121032226,4
3.Saksa DVPaul Borowski123446432,7
4.KanadaStephen Tupper3813687364,1
5.AustraaliaJohn Cuneo8492511965
6.RootsiGunnar Broberg7115965671,4

5,5 mRedigeeri

Olümpiavõitja 1964: Austraalia (roolimees William Northam).
14 paatkonda.

KohtRiikRoolimees1.2.3.4.5.6.7.Kokku
1.RootsiUlf Sundelin41115118
2.ŠveitsLouis Noverraz152244DNF32
3.SuurbritanniaRobin Aisher624383339,8
4.Saksa FVRudolf Harmstorf235939447,4
5.ItaaliaGiuseppe Zucchinetti373DNF16951,1
6.KanadaStanley LeibelDNF9127221068