Ava peamenüü

Põhja suusaalad 1956. aasta taliolümpiamängudel

Olümpiasümbol

Põhja suusaalade 1956. aasta taliolümpiamängude võistlused toimusid Cortina d'Ampezzos kaheksal alal: murdmaasuusatamises (meestel ei olnud enam kavas 18 km, mille asemele tulid 15 km ja 30 km, lisaks oli veel 50 km ja 4×10 km teatesõit ning naiste 10 km ja esmakordselt 3×5 km teatesõit, kahevõistlus ja suusahüpped). Võistlused olid ka kui 1956. aasta maailmameistrivõistlused.

TulemusedRedigeeri

  Murdmaasuusatamine mehedRedigeeri

15 kmRedigeeri

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Hallgeir Brenden   Norra 49.39
2. Sixten Jernberg   Rootsi 50.14
3. Pavel Koltšin   NSVL 50.17
4. Veikko Hakulinen   Soome 50.31
5. Håkon Brusveen   Norra 50.36
6. Martin Stokken   Norra 50.45

Kuupäev: 30. jaanuar

30 kmRedigeeri

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Veikko Hakulinen   Soome 1.44.06
2. Sixten Jernberg   Rootsi 1.44.30
3. Pavel Koltšin   NSVL 1.45.45
4. Anatoli Seljuhhin   NSVL 1.45.46
5. Vladimir Kuzin   NSVL 1.46.09
6. Fjodor Terentjev   NSVL 1.46.43

Kuupäev: 27. jaanuar


50 kmRedigeeri

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Sixten Jernberg   Rootsi 2.50.27
2. Veikko Hakulinen   Soome 2.51.45
3. Fjodor Terentjev   NSVL 2.53.32
4. Eero Kolehmainen   Soome 2.56.17
5. Anatoli Seljuhhin   NSVL 2.56.40
6. Pavel Koltšin   NSVL 2.58.00

Kuupäev: 2. veebruar


4 x 10 km teatesõitRedigeeri

Kuupäev: 4. veebruar

  Murdmaasuusatamine naisedRedigeeri

10 kmRedigeeri

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Ljubov Kozõreva   NSVL 38.11
2. Radja Jerošina   NSVL 38.16
3. Sonja Edström-Ruthström   Rootsi 38.23
4. Alevtina Koltšina   NSVL 38.46
5. Siiri Rantanen   Soome 39.40
6. Mirja Hietamies   Soome 40.18

Kuupäev: 28. jaanuar

3 x 5 km teatesõitRedigeeri

Koht Riik Sportlased Tulemus
1.   Soome Sirkka Polkunen
Mirja Hietamies
Siiri Rantanen
1.09.01
2.   NSVL Ljubov Baranova-Kozõreva
Alevtina Koltšina
Radja Jerošina
1.09.28
3.   Rootsi Irma Johansson
Anna Lisa Eriksson
Sonja Edström
1.09.48
4.   Norra ... ...
5.   Poola ... ...
6.   Rootsi ... ...


  KahevõistlusRedigeeri

IndividuaalvõistlusRedigeeri

Koht Riik Sportlased Tulemus
1. Sverre Stenersen   Norra 455,500
2. Bengt Eriksson   Rootsi 437,400
3. Franczisek Gron-Gasienica   Poola 436,800
4. Paavo Korhonen   Soome 435,597
5. Arne Barhaugen   Norra 435,581
6. Tormod Knutsen   Norra 435,000

Kuupäev: 27. jaanuar

  SuusahüppedRedigeeri

NormaalmägiRedigeeri

Koht Riik Sportlased Tulemus
1. Antti Hyvärinen   Soome 227,0
2. Aulis Kallakorpi   Soome 225,0
3. Henry Glass   224,5
4. Max Bolkart   222,5
5. Sven Pettersson   Rootsi 220,0
6. Andreas Däscher   Šveits 219,5

Kuupäev: 5. veebruar

MedalidRedigeeri

Koht Riik       Kokku
1.   Soome 3 3 0 6
2.   NSVL 2 2 3 7
3.   Norra 2 0 0 2
4.   Rootsi 1 3 3 7
5.   Saksamaa ühendvõistkond 0 0 1 1
5.   Poola 0 0 1 1