Ava peamenüü
Theo Hutchcraft (2010)

Hurts on inglise synthpopi duo, kuhu kuuluvad laulja Theo Hutchcraft ja süntesaatorimängija Adam Anderson.[1]

Hutchcraft ja Anderson asutasid 2006. aasta märtsis koos Jamie Alsopi ja Flick Wardiga bändi Bureau. 2007 asendas Wardi Sarah Beecroft ja bänd muutis nime, selleks sai Daggers. 30. jaanuaril 2009 teatas Daggers ametlikult laialiminekust.

Hutchcraft ja Anderson jätkasid kahekesi. Nad salvestasid amatöörvideo laulule "Wonderful Life" ja laadisid selle 21. aprillil 2009 YouTube'i, kus see osutus üllatavalt menukaks. Seda on sellest ajast peale vaadatud 21 miljonit korda ja see kuulub kõigi aegade 200 vaadatuima video hulka. Neile hakkas hulgaliselt fänne kogunema ja nad jätkasid tegutsemist nimega Hurts.

6. septembril 2010 avaldas Hurts oma esimese stuudioalbumi "Happiness", mis jõudis Suurbritannia albumimüügi edetabelis 4. kohale ning Austrias, Saksamaal ja Šveitsis koguni 2. kohale (Soomes oli ta 3.). Saksamaal ja Šveitsis jõudis ta plaatinaplaadiks ning Suurbritannias, Austrias ja Soomes kuldplaadiks.

Duo on Eestis andnud kuus kontserti: 2011. aasta jaanuaris ja oktoobris ning 2013. aasta novembris, 2014. aasta juulis, 2016. aasta märtsis, 2017. aasta juulis.

Sisukord

AlbumidRedigeeri

StuudioalbumidRedigeeri

Aasta Album Kõrgeim koht edetabelis
UK
[2]
AUT
[3]
DEN
[4]
FIN
[5]
GER
[6]
IRE
[7]
NLD
[8]
SWE
[9]
SUI
[10]
POL
[11]
2010 Happiness 4 2 7 3 2 9 18 4 2 2

Extended play (EP-d)Redigeeri

"The Belle Vue EP" avaldati 9. juulil 2010[12] plaadifirmas Major Label digital download vormingus.

SinglidRedigeeri

Aasta Singel Kõrgeim koht tabelis Album
UK
[2]
AUT
[3]
DEN
[4]
FIN
[5]
GER
[13]
IRE
[7]
NLD
[8]
SWE
[9]
SUI
[10]
EU
[14]
2010 "Better Than Love" 50 88 56 Happiness
"Wonderful Life" 21 6 8 15 2 38 83 30 4 10
"Stay" 50
"Illuminated / Better Than Love]]" 68
2011 "Sunday"[15] 57
2012 "The Road"
"—" näitab, et singel kas ei jõudnud edetabelisse või seda ei avaldatudki.

ViitedRedigeeri

  1. http://www.camdennewjournal.com/reviews/music/2010/apr/rock-and-pop-interview-theo-hutchcraft-manchester-synth-duo-hurts
  2. 2,0 2,1 "UK Charts > Hurts". chartstats.com. Originaali arhiivikoopia seisuga 09.12.2012. Vaadatud 06.10.2010. 
  3. 3,0 3,1 "Austrian Charts > Hurts" (German keeles). austriancharts.at Hung Medien. Vaadatud 08.09.2010. 
  4. 4,0 4,1 "Danish Charts > Hurts". danishcharts.com Hung Medien. Vaadatud 08.09.2010. 
  5. 5,0 5,1 "Finnish Charts > Hurts". finnishcharts.com Hung Medien. Vaadatud 08.09.2010. 
  6. "Chartverfolgung / Hurts / Longplay" (German keeles). musicline.de PhonoNet. Vaadatud 08.09.2010. 
  7. 7,0 7,1 "Irish Charts > Hurts". irish-charts.com Hung Medien. Vaadatud 06.10.2010. 
  8. 8,0 8,1 "Dutch Charts > Hurts" (Dutch keeles). dutchcharts.nl Hung Medien. Vaadatud 08.09.2010. 
  9. 9,0 9,1 "Swedish Charts > Hurts". swedishcharts.com Hung Medien. Vaadatud 08.09.2010. 
  10. 10,0 10,1 "Swiss Charts > Hurts" (German keeles). hitparade.ch Hung Medien. Vaadatud 08.09.2010. 
  11. "Poland Charts > Hurts" (Polish keeles). hitparade.ch Hung Medien. 
  12. "iTunes Preview > Belle Vue EP". iTunes. Vaadatud 08.09.2010. 
  13. "Chartverfolgung / Hurts / Single" (German keeles). musicline.de PhonoNet. Vaadatud 08.09.2010. 
  14. "Hurts > Chart History > European Hot 100". Billboard Nielsen Business Media, Inc. Vaadatud 08.09.2010. 
  15. http://www.digitalspy.co.uk/music/news/a293183/hurts-confirm-new-single-details.html