Ava peamenüü

IAAF-i Teemantliiga

(Ümber suunatud leheküljelt Teemantliiga)

IAAF-i Teemantliiga (IAAF Diamond League) on iga-aastane rahvusvaheline IAAF-i korraldatav tippkergejõustiklaste võistlussari. Sari loodi 2010. aastal asendama IAAF-i Kuldliigat.

Sisukord

VõistlusedRedigeeri

Hooaeg Aasta Etappe Alguskuupäev Lõpukuupäev
1. 2010 14 14. mai 27. august
2. 2011 14 6. mai 16. september
3. 2012 14 11. mai 7. september
4. 2013 14 10. mai 6. september
5. 2014 14 9. mai 5. september
6. 2015 14 15. mai 11. september
7. 2016 14 6. mai 9. september
8. 2017 14 5. mai 1. september
9. 2018 14 4. mai 31. august
10. 2019 14 3. mai 6. september

Teemantliiga võitjadRedigeeri

MehedRedigeeri

Ala 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
100 meetrit   Tyson Gay   Asafa Powell (1/2)   Usain Bolt   Justin Gatlin (1/3)   Justin Gatlin (2/3)   Justin Gatlin (3/3)   Asafa Powell (2/2)
200 meetrit   Wallace Spearmon   Walter Dix   Nickel Ashmeade   Warren Weir   Alonso Edward (1/3)   Alonso Edward (2/3)   Alonso Edward (3/3)
400 meetrit   Jeremy Wariner   Kirani James (1/2)   Kevin Borlée   LaShawn Merritt (1/3)   LaShawn Merritt (2/3)   Kirani James (2/2)   LaShawn Merritt (3/3)
800 meetrit   David Rudisha (1/2)   David Rudisha (2/2)   Mohammed Aman (1/2)   Mohammed Aman (2/2)   Nijel Amos (1/2)   Nijel Amos (2/2)   Ferguson Cheruiyot Rotich
1500 meetrit   Asbel Kiprop (1/3)   Nixon Chepseba   Silas Kiplagat (1/2)   Ayanleh Souleiman   Silas Kiplagat (2/2)   Asbel Kiprop (2/3)   Asbel Kiprop (3/3)
5000 meetrit   Imane Merga (1/2)   Imane Merga (2/2)   Isiah Koech   Yenew Alamirew   Caleb Mwangangi Ndiku   Yomif Kejelcha   Hagos Gebrhiwet
110 m tõkkejooks   David Oliver (1/3)   Dayron Robles   Aries Merritt   David Oliver (2/3)   Pascal Martinot-Lagarde   David Oliver (3/3)   Orlando Ortega
400 m tõkkejooks   Bershawn Jackson (1/2)   David Greene   Javier Culson (1/2)   Javier Culson (2/2)   Michael Tinsley   Bershawn Jackson (2/2)   Kerron Clement
3000 m takistusjooks   Paul Kipsiele Koech (1/3)   Paul Kipsiele Koech (2/3)   Paul Kipsiele Koech (3/3)   Conseslus Kipruto (1/2)   Jairus Kipchoge Birech (1/2)   Jairus Kipchoge Birech (2/2)   Conseslus Kipruto (2/2)
Kaugushüpe   Dwight Phillips   Mitchell Watt   Aleksandr Menkov (1/2)   Aleksandr Menkov (2/2)   Godfrey Khotso Mokoena   Greg Rutherford   Fabrice Lapierre
Kolmikhüpe   Teddy Tamgho   Phillips Idowu   Christian Taylor (1/5)   Christian Taylor (2/5)   Christian Taylor (3/5)   Christian Taylor (4/5)   Christian Taylor (5/5)
Kõrgushüpe   Ivan Uhhov   Jesse Williams   Robert Grabarz   Bogdan Bondarenko   Mu‘taz ‘Īsá Barshim (1/2)   Mu‘taz ‘Īsá Barshim (2/2)   Erik Kynard
Teivashüpe   Renaud Lavillenie (1/7)   Renaud Lavillenie (2/7)   Renaud Lavillenie (3/7)   Renaud Lavillenie (4/7)   Renaud Lavillenie (5/7)   Renaud Lavillenie (6/7)   Renaud Lavillenie (7/7)
Kuulitõuge   Christian Cantwell   Dylan Armstrong   Reese Hoffa (1/2)   Ryan Whiting   Reese Hoffa (2/2)   Joe Kovacs   Tomas Walsh
Kettaheide   Piotr Małachowski (1/3)   Virgilijus Alekna   Gerd Kanter (1/2)   Gerd Kanter (2/2)   Piotr Małachowski (2/3)   Piotr Małachowski (3/3)   Piotr Małachowski (4/4)
Odavise   Andreas Thorkildsen   Matthias de Zordo   Vítězslav Veselý (1/2)   Vítězslav Veselý (2/2)   Thomas Röhler   Tero Pitkämäki   Jakub Vadlejch

NaisedRedigeeri

2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
100 meetrit   Carmelita Jeter (1/2)   Carmelita Jeter (2/2)   Shelly-Ann Fraser-Pryce (1/3)   Shelly-Ann Fraser-Pryce (2/3)   Veronica Campbell-Brown   Shelly-Ann Fraser-Pryce (3/3)   Elaine Thompson
200 meetrit   Allyson Felix (1/3)   Carmelita Jeter   Charonda Williams   Shelly-Ann Fraser-Pryce   Allyson Felix (2/3)   Allyson Felix (3/3)   Dafne Schippers
400 meetrit   Allyson Felix   Amantle Montsho (1/3)   Amantle Montsho (2/3)   Amantle Montsho (3/3)   Novlene Williams-Mills   Francena McCorory   Stephenie Ann McPherson
800 meetrit   Janeth Jepkosgei   Jennifer Meadows   Pamela Jelimo   Eunice Jepkoech Sum (1/3)   Eunice Jepkoech Sum (2/3)   Eunice Jepkoech Sum (3/3)   Caster Semenya
1500 meetrit   Nancy Langat   Morgan Uceny   Abeba Aregawi   Abeba Aregawi   Jennifer Simpson   Sifan Hassan   Laura Muir
5000 meetrit   Vivian Cheruiyot (1/3)   Vivian Cheruiyot (2/3)   Vivian Cheruiyot (3/3)   Meseret Defar   Mercy Cherono   Genzebe Dibaba   Almaz Ayana
100 m tõkkejooks   Priscilla Lopes-Schliep   Danielle Carruthers   Dawn Harper (1/4)   Dawn Harper-Nelson (2/4)   Dawn Harper-Nelson (3/4)   Dawn Harper-Nelson (4/4)   Kendra Harrison
400 m tõkkejooks   Kaliese Spencer (1/4)   Kaliese Spencer (2/4)   Kaliese Spencer (3/4)   Zuzana Hejnová (1/2)   Kaliese Spencer (4/4)   Zuzana Hejnová (2/2)   Cassandra Tate
3000 m takistusjooks   Milcah Cheywa (1/4)   Milcah Cheywa (2/4)   Milcah Cheywa (3/4)   Milcah Cheywa (4/4)   Hiwot Ayalew   Virginia Nyambura   Ruth Jebet
Kaugushüpe   Brittney Reese (1/2)   Brittney Reese (2/2)   Jelena Sokolova   Shara Proctor   Tianna Bartoletta (1/2)   Tianna Bartoletta (2/2)   Ivana Španović
Kolmikhüpe   Yargelis Savigne   Olga Saladuha   Olga Rõpakova   Caterine Ibargüen (1/4)   Caterine Ibargüen (2/4)   Caterine Ibargüen (3/4)   Caterine Ibargüen (4/4)
Kõrgushüpe   Blanka Vlašić (1/2)   Blanka Vlašić (2/2)   Chaunté Lowe   Svetlana Školina   Maria Kutšina   Ruth Beitia (1/2)   Ruth Beitia (2/2)
Teivashüpe   Fabiana Murer (1/2)   Silke Spiegelburg (1/3)   Silke Spiegelburg (2/3)   Silke Spiegelburg (3/3)   Fabiana Murer (2/2)   Nikoléta Kiriakopoúlou   Ekateríni Stefanídi
Kuulitõuge   Nadzeja Astaptšuk   Valerie Adams (1/5)   Valerie Adams (2/5)   Valerie Adams (3/5)   Valerie Adams (4/5)   Christina Schwanitz   Valerie Adams (5/5)
Kettaheide   Yarelys Barrios (1/2)   Yarelys Barrios (2/2)   Sandra Perković (1/5)   Sandra Perković (2/5)   Sandra Perković (3/5)   Sandra Perković (4/5)   Sandra Perković (5/5)
Odavise   Barbora Špotáková (1/4)   Christina Obergföll (1/2)   Barbora Špotáková (2/4)   Christina Obergföll (2/2)   Barbora Špotáková (3/4)   Barbora Špotáková (4/4)   Madara Palameika

VälislingidRedigeeri