Ava peamenüü

Põhja suusaalad 1960. aasta taliolümpiamängudel

Olümpiasümbol

Põhja suusaalade 1960. aasta taliolümpiamängude võistlused toimusid USA-s Squaw Valleys kaheksal alal: murdmaasuusatamises meestel oli kavas 15 km, 30 km, 50 km ja 4×10 km teatesõit ning naistel 10 km ja 3x5 km teatesõit, kahevõistlus ja suusahüpped). Võistlused olid ka kui 1960. aasta maailmameistrivõistlused.

Sisukord

TulemusedRedigeeri

  Murdmaasuusatamine mehedRedigeeri

15 kmRedigeeri

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Haakon Brusveen   Norra 51.55,5
2. Sixten Jernberg   Rootsi 51.58,6
3. Veikko Hakulinen   Soome 52.03,0
4. Gennadi Vaganov   NSVL 52.18,0
4. Einar Östby   Norra 52.18,0
6. Eero Mäntyranta   Soome 52.40,6

Kuupäev: 23. veebruar

30 kmRedigeeri

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Sixten Jernberg   Rootsi 1.51.03,9
2. Rolf Rämgard   Rootsi 1.51.16,9
3. Nikolai Anikin   NSVL 1.52.28,2
4. Gennadi Vaganov   NSVL 1.52.49,2
5. Lennart Larsson   Rootsi 1.53.53,2
6. Veikko Hakulinen   Soome 1.54.02,0

Kuupäev: 19. veebruar

50 kmRedigeeri

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Kalevi Hämäläinen   Soome 2.59.06,3
2. Veikko Hakulinen   Soome 2.59.26,7
3. Rolf Rämgard   Rootsi 3.02.46,7
4. Lennart Larsson   Rootsi 3.03.27,9
5. Sixten Jernberg   Rootsi 3.05.18,0
6. Pentti Pelkonen   Soome 3.05.24,5

Kuupäev: 27. veebruar

4x10 km teatesõitRedigeeri

Kuupäev: 25. veebruar

  Murdmaasuusatamine naisedRedigeeri

10 kmRedigeeri

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Marija Gusakova   NSVL 39.46,6
2. Ljubov Baranova   NSVL 40.04,2
3. Radja Jerošina   NSVL 40.06,0
4. Alevtina Koltšina   NSVL 40.12,5
5. Sonja Edström-Ruthström   Rootsi 40.35,5
6. Toini Pöysti   Soome 40.41,9

Kuupäev: 20. veebruar

3x5 km teatesõitRedigeeri

Kuupäev: 26. veebruar

  KahevõistlusRedigeeri

Normaalmägi + 15 kmRedigeeri

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Georg Thoma   Saksamaa ühendvõistkond 457,952
2. Tormod Knutsen   Norra 453,000
3. Nikolai Gusakov   NSVL 452,000
4. Pekka Ristola   Soome 449,871
5. Dmitri Kotškin   NSVL 447,694
6. Arne Larsen   Norra 444,613

Kuupäev: 22. veebruar

  SuusahüppedRedigeeri

NormaalmägiRedigeeri

Koht Sportlane Riik Tulemus
1. Helmut Recknagel   Saksamaa ühendvõistkond 227,2
2. Niilo Halonen   Soome 222,6
3. Otto Leodolter   Austria 219,4
4. Nikolai Kamenski   NSVL 216,9
5. Thorbjörn Yggeseth   Norra 216,1
6. Max Bolkart   Saksamaa ühendvõistkond 212,6

Kuupäev: 28. veebruar

MedalidRedigeeri

Koht Riik   Kuld   Hõbe   Pronks Kokku
1.   Soome 2 2 2 6
2.   Rootsi 2 2 1 5
3.   Saksamaa ühendvõistkond 2 0 0 2
4.   NSVL 1 2 4 7
5.   Norra 1 2 0 3
6.   Austria 0 0 1 1